Tényleg trükköznek a vezetékes gázzal?
Különösen égető téma idén, hogy minden rendben van-e a vezetékes gázszolgáltatással, hiszen jelentős megdrágult a gázfogyasztás a rezsiemelés hatására rengeteg háztartásban. A Pénzcentrum cikke arról szól, hogy évről évre fellángol a gyanú, hogy a szolgáltatók valamit trükköznek a gázzal, higítják, rontják a fűtőértéket. Amikor huzamosabb ideig csökken fagypont alá a kinti hőmérséklet, tehát igazi téli idő van, a fogyasztók úgy érzékelik, több időre van szükség ahhoz, hogy egy lábasban felforrjon a víz. Ilyenkor kapnak lábra azok a téveszmék, miszerint a szolgáltató trükközik a gáz minőségével; levegővel keveri azt, vagy alacsonyabb fűtőértékű gázt ad el ugyanolyan áron. A Pénzcentrum utánajárt, mi az igazság.
Kiderült, hová menekítette a pénzét a magyar lakosság az infláció elől
Eszeveszett tempóban rombolja a háztartások megtakarítási képességét és meglévő megtakarításainak értékét az infláció, miközben a befektetési jegy lett az új állampapír. Egy mondatban így lehetne összefoglalni a 2022-es év eseményeit a hazai megtakarítási piacon, amelynek éves statisztikáit hétfő reggel tette közzé az MNB. A témáról a Portfolio cikkében olvashatunk bővebben.
Orbán elmondta, meddig maradnak az árstopok
“A baloldal az élelmiszerárstop visszavonását követeli, de az addig marad, amíg az inflációt csökkenő pályára nem tudjuk állítani” – hangzott el Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszédén. A kormányfő azt is elmondta, hogy ugyan az ellenzék és a bankok együttesen követelik a lakossági kamatstop kivezetését is, de ez az intézkedés 350 ezer családot véd a bakugrásokat bemutató kamatváltozásoktól. “Amíg ezek nem zsugorodnak, maradnia kell” – idézi a Világgazdaság Orbánt.
Elvitte az infláció az ösztöndíjemelést
Egy év alatt 10-25 százalékkal emelkedtek az egyetemisták kiadásai, ezért a legtöbben spórolni próbálnak, kevesebbet költenek szórakozásra, étkezésre, ruhákra – derült ki egy friss kutatásból. A tanulmányi ösztöndíjak és a szociális támogatások alapját jelentő hallgatói normatíva összegét három évvel ezelőtt emelték ugyan, de abból az infláció miatt már semmit nem lehet érezni – írja az Eduline. Pedig a magyar egyetemisták fele már eddig is anyagi problémákkal küzdött.
Nagyot drágult a kötelező felelősségbiztosítás
Nagyot drágult az elmúlt években a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díja. Míg 2018-ban az éves átlagdíj 37 ezer forintot tett ki, 2022-re 48 ezer forintra nőtt, ami 30 százalékos növekedést jelent. A Netrisk kgfb-indexe szerint pedig idén február elején az éves átlagdíj meghaladta az 51 ezer forintot. Ugyanakkor az Azénpénzem.hu arra figyelmeztet, ennek többszörösét kell kifizetnie az autósnak, ha nincs érvényes kötelező biztosítás.
Meglepetés a nagy hazai mosógép-teszten
Választék akad bőven, és árban is nagy a szórás, ezért jogosan merül fel a kérdés, hogy mégis mi alapján döntsünk, és hogyan válasszuk ki a számunkra legmegfelelőbb darabot ár-érték arányban? Ebben lehet hasznunkra a Tudatos Vásárlók Egyesülete, akik minden évben tesztelik az aktuális mosógép kínálatot – írja a Pénzcentrum. A cikkből az is kiderül, hogy nem feltétlenül a legdrágább gép a legjobb.
Brutálisan megdrágul a vöröshagyma tavaszra
Sokakat már a jelenlegi árak is spórolásra késztetnek, de a magyaros ételek alapanyaga tavasszal 50-60 százalékkal is többe kerülhet. Az okokról és a várható árakról a Startlap cikkében olvashatsz bővebben.
Szerdán tovább csökkennek az üzemanyagárak
Szerdától a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is csökken, ami a kutak áraiban is csökkenést hozhat a hét közepén, írja a holtankoljak.hu alapján a 24.hu. A benzinért bruttó 3 forinttal kell kevesebbet fizetnie a kutasoknak, míg a gázolaj beszerzési ára bruttó 7 forinttal csökken.
Hatalmasat ugrott az elektronikus fizetések forgalma
Ismét ugrásszerű növekedéssel búcsúzott az óévtől az elektronikus fizetési piac. Az OTP Bank statisztikái azonban arról is árulkodnak, hogy 2022 végén a forgalomnövekedést már az emelkedő infláció is jelentős mértékben befolyásolta – írja a Piac és Profit. A pénzintézet szakértői szerint idén a korábbi évekhez viszonyítva lassabb ütemben, de tovább nőhet az elektronikus fizetési megoldások népszerűsége.