Fél év alatt másodszor került a csőd közelébe a Tupperware, ráadásul a bejelentést követően kedden csaknem 50 százalékot zuhant a cég részvényeinek árfolyama – írja a hvg.hu.
A vállalatot 1946-ban alapította Earl Tupper amerikai feltaláló az általa kifejlesztett, légmentesen záró és higiénikus műanyag élelmiszertárolók MLM-rendszerű forgalmazására.
Először tavaly novemberben kongatta meg a vészharangot a Tupperware, akkor azt mondták, nem biztos, hogy a cég képes lesz betartani a hitelmegállapodásában foglalt feltételeket, aminek következtében a részvények értéke 42 százalékot zuhant.
Még nem látszódik a boltok árháborúja az infláció terén
A Központi Statisztikai hivatal közzétette, hogy milyen mértékű a drágulás 2022 márciusához képest. Óriási lett az árnövekedés az alapvető élelmiszereknél, egyetlen év alatt leginkább a tojásé (74,0 százalék), a tejtermékeké (72,8 százalék), a vaj és vajkrémé (68,0 százalék), a kenyéré (67,0 százalék), az édesipari lisztesárué (66,2 százalék), a sajté (60,6 százalék), a száraztésztáé (53,9 százalék), a tejé (50,4 százalék) és a péksüteményeké (48,0 százalék) nőtt – adta hírül az MTI.
Hiába csökken a zöldségek ára, a gyümölcsök továbbra is drága maradhat
Az Agrárközgazdasági Intézet március végi jelentése szerint az egy hónappal korábbi adatokhoz képest az uborka 25 százalékkal, míg a fürtös paradicsom 10 százalékkal volt olcsóbb. Áprilisban viszont ennél is nagyobb árcsökkenés várható, mivel elkezdenek beérni a magyar zöldségek, amelyek egy részét (uborka, paradicsom, paprika) már üvegházi körülmények között termelik Magyarországon.
A gyümölcsök terén viszont hazánkban és a szomszédos országokban a visszatérő éjszakai fagyok a barackfélék, a szilva és a cseresznye virágzásában is komoly károkat okozhattak, így sajnos azzal kell számolnunk, hogy 2023-ban sem lesz olcsó egyetlen kedvelt gyümölcsféle sem – adta hírül a Startlap Vásárlás.
Már az éves hiánycél 61 százalékánál tartunk
Azt írja az Mfor.hu, hogy március végéig az államháztartás központi alrendszere 2089,7 milliárd forintos hiánnyal zárt.
Ezen belül a központi költségvetés 2019,0 milliárd forintos hiányt, az elkülönített állami pénzalapok 18,9 milliárd forintos többletet, a társadalombiztosítás pénzügyi alapja pedig 89,6 milliárd forintos hiányt mutattak.
Egyre drágább az orosz olaj
A Világgazdaság szerint az orosz olaj ára kezd olyan magasságokba emelkedni, ami már problémás lehet a legnagyobb vevőknek. A legfejlettebb ipari államok (G7) ugyanis tavaly hordónként hatvan dollárban maximalizálták az árplafont, hogy letörjék a Kreml profitját, és ezzel az Ukrajna elleni háborúra fordítható pénzösszegeket.
Azok, akik ennél drágábban vásárolnak orosz olajat, a szankciók miatt nem juthatnak hozzá az iparági standardok által megkövetelt biztosításokhoz, ezeket ugyanis uniós országok cégei nyújtják. Az Argus adatai szerint a balti-, illetve fekete-tengeri kikötőkben berakodott olaj hordónként 55 dollárba kerül, míg az Indiába szállítottnak az átlagára februárban 72,14 dollár volt.
Drágulás jön a kutakon
Péntektől a benzin ára 614 forint körül alakulhat a kutakon, miközben a gázolaj továbbra is 585 forint lehet literenként. Ugyan a forint viszonylag biztosan állt az utóbbi időben, az olajárak ugyanakkor emelkedtek.
Az Mfor úgy véli, árváltozás oka lehet az utóbbi időben emelkedő olajár, igaz a benzin jóval kisebb mértékben drágul, mint ahogy az alapanyag ára megugrott.
Szerdán meglepően erősnek tűnt a forint
A várakozásoknál magasabb hazai inflációs adat ellenére az euró/forint 375,60, ami még 10-20 fillérrel csökkent is az előző estihez képest.
A Privátbankár arról számolt be, hogy az árfolyam ma reggel még megközelítette a 377-et, majd egy időben a 375-öt is.
Ismét lesz Erste Lakástakarék
Az OTP Lakástakarék után két hónappal, májusban az Erste Lakástakarék is újraindul: az ügyfelek két konstrukció, egy 4 és egy 8 éves futamidejű forma közül választhatnak – írja a Porfolio.hu,
A Fundamentával együtt így ismét háromszereplős lesz a piac az új értékesítés szempontjából is. Az Ersténél befizetések után járó kamatbónusz mértéke 4 év után 15 százalék, míg 8 éves megtakarítást vállalva 30 százalék.