Elgondolkoztatok már, hogy milyen iszonyatos terhelésnek van kitéve a telefonunk nap mint nap? Akár napi több száz képet is készítünk vele és tárolunk rajta, nem beszélve a rendszeres, nagy mennyiségű adatletöltésről (időnként a háttérben, melyről nem is tudunk), és a hatalmas tárhelyet foglaló appok futtatásáról. Pár éve még egy asztali géptől is szép teljesítmény lett volna mindezek egyidejű kezelése, ma szinte alapelvárás az új mobilokkal szemben.
Asztali gépekbe pakolnak annyi memóriát, mint ebbe a telefonba
De alaposan belemélyedve szerintetek is jogos kritérium a részünkről, hogy egy okostelefon 8 GB vagy 12 GB RAM memóriával fusson? Matt Hanson is ezt fejtegeti a Techradaron megjelent cikkében, mégpedig a már itthon is előrendelhető Samsung Galaxy S20 kapcsán. Összehasonlításképp: egy Windows 10-es operációs rendszerrel futó asztali gép vagy egy laptop szokott 8 GB RAM-mal működni. Vagy kevesebbel.
A kérdés teljesen jogos, hiszen egy laptopon munka közben sokkal több és nagyobb memóriaigényű programot futtatunk – akár egyidejűleg – mint egy telefonon.
Vagyis ha úgy vesszük, feleslegesen fizetjük ki pluszban a pénzt a méregdrága okostelefonért, melynek árát bizony felsrófolja, ha 12 gigás memóriája van. 8 GB RAM még a gamer laptopoknál is elegendő – hacsak az ember nem akar játék közben még live streaminget is csinálni.
A Chromebookok is simán elketyegnek 4 giga memóriával. A Samsung okos telefonjai androidos rendszerrel futnak, s döntő többségük a közelében sincs a 8 vagy 12 giga memóriaigénynek.
Ekkora vagy ennél nagyobb tárhelyigényre nagyjából a Galaxy S20-nak is csak akkor lenne szüksége, ha 8K videókat akarnánk rögzíteni vele, ami azért nem egy hétköznapi dolog.
A helyzet igazából úgy áll, hogy a legvalószínűbb forgatókönyv szerint a gyártó azért tesz ekkora memóriát az S20-asba, hogy esélyt se hagyjon a versenytársaknak, hisz ezzel az iPhone sem tud mit kezdeni. Másfelől pedig szépen be lehet építeni a készülék árába, mely alapból 100 dollárt ver az S10-esre.
(Via)