Az Apple és a Samsung legújabb fülhallgatóinál már elkezdett az ökoszisztémazártságra játszani: az AirPods minden funkciója már nem működik androidos eszközökön, míg a Buds Live-ok nem funkcionálnak 100 százalékosan az iOS-es eszközökkel párosítva. Az alapvető funkciók, mint például a zenehallgatás és a lejátszásvezérlés elérése magáról a fülhallgatóról, elérhető, függetlenül attól, hogy a fülhallgatót iOS-en vagy Androidon használják, nem tűnik el a zajszűrés sem. Bizonyos funkciók azonban nem hozzáférhetők, ha nem a saját platformján használják a fülhallgatót – írja a Napi.hu.
Az AirPods Pro legtöbb vezérlője például közvetlenül az iOS-be van beépítve, míg a Samsung Galaxy Buds társalkalmazása nem támogatja a legújabb valódi vezeték nélküli fülhallgatóit iOS-en. Ez azt jelenti, hogy nincs szerencsénk, ha bármelyik fülhallgató firmware-jét frissíteni szeretnénk egy konkurens operációs rendszeren. Ez különösen akkor okozhat fejtörést, ha a fülhallgatói hiba merülne fel, nincs esély arra, hogy frissített firmware-t kapjunk a hiba kijavítására, ha Androidot használunk. Ha az AirPods Pro akkumulátora túl gyorsan lemerül zenehallgatás közben egy androidos telefonon, nincs hivatalos akkumulátorkijelző a hiba elhárításához.
Hasonlót a hasonlóval
Habár egy iPhone-t könnyen le lehet cserélni androidos készülékre, viszont az AirPods, és talán még az Apple Watch és a HomePod sem fog olyan jól működni – ezt tudva a vásárló marad az Apple termékeinél, a cég legnagyobb örömére. Ha az AirPods jobban működne Androidon, akkor fennállna a veszélye annak, hogy elveszítik a sokkal drágább iPhone-eladásokat. Talán ezért is árulta el nemrég a Samsung, hogy az új zászlóshajó Google-órája sem fog működni az iPhone-nal. A cél az, hogy a felhasználók az ökoszisztémákon belül válogassanak a termékek közül, a hasonlót a hasonlóval párosítva teljesebb élményt kapnak, kevesebb gonddal.