Take pictures vagy make pictures? Óriási a különbség, előbbit a digitális, utóbbit az analóg fényképezőgéppel csináljuk. Az okostelefonunkkal, mely manapság mindannyiunk elsődleges fotómasinája, egy nyaralás alatt több száz felvételt lövünk, melyek egy része csak ballaszt a tárhelyen, lehet, hogy egyszer nézzük meg életünkben.
Egészen más a helyzet azokkal a képekkel, melyeket analóg gépekkel készítettünk régen, s a tekercsről elő kellett hívni a fotókat. Ott minden képnek megvan később a helye az albumban, nincs törölgetés, kukába dobott anyag.
Az okostelefon fotónyomtatója
A Polaroid ezen elvből indult ki, amikor megalkotta a Polaroid Lab Instant Photo Makert. A cég láthatóan szeretné kiaknázni, hogy az emberek a digitális őrület közepette újra vonzódnak az analóg fotózkodáshoz.
A masina az Instant kamerák továbbfejlesztett változata.
A Lab ugyanis nem csupán kinyomtatja a digitálisan készített fotót, hanem remek minőségben teszi ezt. Nem magával a készülékkel fényképezünk, hanem továbbra is a telefonunkkal, vagy egyéb okoseszközünkkel, mely „elküldi” a felvételt a „labornak”, ami kinyomtatja. Magyarul az okostelefon fotós nyomtatójáról beszélünk.
Az AR életre kelti a kinyomtatott fotón szereplő figurákat
Működtetése senkinek sem okozhat gondot. Elő kell keresni a fotót a telefonon, s kijelzővel lefelé tartva ráhelyezni a Lab felső részére. A printer leolvassa a képet, s már nyomtatja is ki a készülék alján. Aztán, ha szeretnénk egy kis déjà vu érzést, a kinyomtatott fotót a telefonunk kijelzője elé tartjuk, melyen a virtuális valóság (AR) segítségével mozogni kezdenek a kép szereplői. Ehhez csupán a megfelelő app letöltésére van szükség.
A Lab elvileg még ebben a hónapban megérkezik!
A részletekért kattints ide!
(Via)