Így haladunk a korral. Szegény Kempelen Farkasnak mintegy 250 éve még egy törpe sakkmestert kellett elrejtenie a híres, Töröknek nevezett sakkozógépében ahhoz, hogy a „gép” működni tudjon. Aztán telt múlt az idő és 1996-ban már az is bekövetkezhetett, hogy egy spéci szoftver, a Deep Blue legyőzte az akkori sakkvilágbajnokot, Gary Kasparovot. 2004-ben és 2005-ben a spanyolországi Bilbaoban két nagy bajnokságot is rendeztek a világ legjobb sakkozói és sakkszoftverei között, de annak is oka van, hogy ennek nem lett igazán folytatása, hiszen mindkét alkalommal a gépek muzsikáltak jobban.
Ezzel nagyjából el is érkeztünk a PHANTOM névre hallgató okos-sakktáblához, ami a korábbi népszerű sakkprogramokkal ellentétben nem csak a képernyőn, hanem a maga fizikai valójában is létezik. Egy igen tetszetős, ízléses, fából készült sakktábláról beszélünk, aminek segítségével bárkivel játszhatunk a világ akármelyik pontján.
A tábla ugyanis hangvezérléssel is működik, magyarán ha csak kimondjuk, hogy Vezér, F8, akkor ha a szabályoknak megfelel a lépés, a tábla magától odamozgatja a bábunkat.
Szerencsére, ha szabálytalanul akarunk lépni, akkor nem söpri le a bábukat az asztalról dühösen, mint ahogyan állítólag Napóleon járt Kempelen Törökjével.
A páros játék mellett választhatjuk az egyjátékos üzemmódot is, ebben az esetben Maia, a PHANTOM saját sakkozószoftvere lesz az ellenfelünk. Maia képes a tanulásra és a tudását a miénkhez igazítja, így legyünk akármekkora éceszgéberei a sakknak, Maia mindig gondoskodni fog róla, hogy egy kihívásokkal teli, izgalmas partyban legyen részünk.
Emellett a PHANTOM telefonos alkalmazása rögzíti minden egyes lépésünket és tanítgat, oktatgat, nevelget minket a jobb eredmények elérése érdekében. Tehát, ez a kütyü nem csak vérprofi sakkfüggőknek való, hanem azoknak is, akik kezdőként szeretnének megismerkedni a játékkal anélkül, hogy harmadjára is beleszaladnának a pórusaiból is fröccsöt párologtató szomszéd Béla bácsi susztermattjába.
(Via)