A történelemben kevés olyan művész akad, akinek a nevét mindenhol a világon garantáltan ismerik. Az pedig még ritkább, hogy egy ilyen legendának az egykori otthon eladó sorba kerül. Nos, a méltán híres Picassóra mind a kettő igaz: nemrég ugyanis az ingatlanpiacra került a festőzseni egykori villája, ami ráadásul a Francia Riviérán található.
A dél-franciaországi Antibes városkájában található épület 1912-ben épült, a városi mendemondák szerint Picasso 1924-ben látta meg először pedig azonnal beleszeretett – annak ellenére is, hogy akkoriban az egész egy nagyobb, lelakott garázsra hasonlított, amiből végül a művész hosszú és áldozatos munka során alakította ki a saját stúdióját – írja a designtaxi.com. Az ingatlan eladásáért felelős, Knight Frank weboldaláról pedig az is kiderül, hogy a hálószoba és az étkező falait annak idején Picasso – aki egyébként csak bérelte az épületet – átfestette a saját ízlésének megfelelően, hogy még otthonosabbá tegye a helyet. Végül azonban, miután a festő felmondta a bérleti szerződést, a tulajdonos kifizettette vele, mondván, hogy kárt tett az épületben.
Belegondolni se merünk, hogy most mennyit érne a villa, ha még mindig Picasso munkássága díszítené a falakat. Minden bizonnyal felbecsülhetetlen lenne az értéke, de persze, a Francia Riviéra egyik legelőkelőbb villája így sem nevezhető éppen olcsónak: a jelenlegi ára 27 millió euró, vagyis átszámolva megközelítőleg tizenegy milliárd forintot kell kifizetnie annak, aki szeretne Picasso egykori szalonjában élni. Mindezért a leendő lakó nem csupán az elképesztő kilátást élvezheti. A villában ugyanis
nyolc hálószoba és hét fürdő található, tartozik hozzá egy saját, külön bejáratú kikötő is, valamint egy csónakház, illetve a Riviérán egyáltalán nem egyedülálló módon még egy torony is.
Emellett van egy külön kis ház a leendő személyzetnek is – nyilván olyan tulajdonosban gondolkodnak, akinek szüksége lesz személyzetre is -, de található itt borospince, medence és két garázs is .
A hirdető ingatlanos, Knight Frank egyébként a leírásban azt is megemlíti, hogy nem Picasso volt az egyetlen olyan híres történelmi személy, aki élvezte az épület vendégszeretetét. Többször szállt meg ugyanis itt például F. Scott Fitzgerald, amerikai író is, a hatvanas években a villa pedig kifejezetten népszerűnek számított a tengerentúli milliárdosok körében – megvenni ugyan senki nem vette meg, de rendszeresen kibérelték különböző fogadások és magánjellegű rendezvények alkalmával.