Az elmúlt napokban újra nagyot ment egy érmeszakértő korábbi felvétele, amelyből kiderült, hogy a legritkább ötvenforintosok névértéküknél jóval többet érhetnek. Magyarországon a mai napig használatos érmék, így az ötvenforintosok is, 1993-ban kerültek forgalomba először hivatalosan. Azonban az érme legelső változata – az 1992-es próbanyomat – kevésbé volt alapos kidolgozású: például a farönkön álló sólyom nem túlzottan volt részletgazdag – írja a Világgazdaság.
Az 1993-ban első szériában kiadott, a próbanyomat alapján készült ötvenforintosok a legritkábbak közé tartoznak, és értékük akár 30-40 ezer forint is lehet.
Korábban már írt róla a Világgazdaság, hogy a gyűjtők által fizetett magas árak hátterében az áll, hogy bizonyos bankjegyek, érmék a modern pénzforgalom legritkább darabjai közé tartoznak.
Ha sikerül őket úgynevezett UNC (uncirculated) minőségben megőrizni, vagyis forgalomban sosem használt, tökéletes állapotban vannak, akkor az értékük tovább nő. Az árakat még jobban felsrófolja, ha a bankjegy alacsony sorszámú.
A lap szerint a papír kétszázforintosokból bár még mindig jelentős a kínálat, és az árverések résztvevői azért mégy így is megkérik ezek árát. Volt, aki két darab 200 forintos bankjegyet 400 ezer forintért hirdetett meg, míg egy másik gyűjtő egyetlen 1998-as példányért 450 ezer forintot kér.
A Vatera és a Jófogás különböző szekciói nagy érdeklődés mellett árulnak olyan forintérméket és bankókat, melyek már a rendszerváltás után kerültek kizárólag forgalomba. Annak ellenére, hogy a történelmi távlatot tekintve ezek nem is olyan régen kiadott fizetőeszközök.