Minderről Szanitter Áron ügyvezető beszélt a Portfolio.hu-nak, aki hozzátette, hogy vannak hobbigyűjtők, akik számára ez inkább szenvedély, mintsem befektetési lehetőség. Aztán vannak a komoly gyűjtők, akiknek a kollekciója előbb-utóbb óhatatlanul befektetéssé válik.
Bizonyos vásárlói körök sajátossága a kifejezetten értékálló befektetési tárgyak felkutatása, ezeknél már komolyabb háttértudásról beszélhetünk. Így nem is véletlen, hogy a régi érmék kereskedelme, a numizmatika most az egyik legnagyobb forgalmat bonyolító alkategória a Vaterán.
Az az ár, amelyen itt elkel egy érme, már önmagában formálja a piaci megítélését az adott terméknek, meg tudja határozni a nem a Vaterán értékesítő gyűjtőknek is az árat – mondta Szanitter, hozzátéve, katonai emléktárgyak, militáriák tekintetében is erős az online piactér.
Az aukciós portálon egyébként jelenleg fix áron 5 millió 500 ezer forintért hirdettek megy egy 1849-es 5 forintost papírpénzt.
De kínálnak itt egy 1562-es János Zsigmond Tábori Tallért is, közel 2 millió forintért. Bőven akadnak pár százezer forintért feltett pénzritkaságok, és látszik, hogy egy-egy tételre sokan licitálnak. A szakember szerint külön érdekesség, hogy az utóbbi időben már külföldi vásárlók is megjelentek.
Olyan esetet is megemlített, amikor a licit elment 20 ezer forintig, de az cseh gyűjtök 100 ezer forint fölé vitték az árat.