Ha visszaemlékeztek a gyerekkorotokra, talán rémlik még egy bizonyos Tesz-vesz város nevű könyv a félelmetes nevű Richard Scarrytől. Csodás olvasmány volt, az ember az élet minden területét végig járhatta benne úgy, hogy közben csak úgy ragadtak rá a szavak. A szatócsbolttól a tűzoltóállomásig, a tenger lakóitól a kórházi ágyig mindent körbe mutattak a főszereplő kis állatok.
Legalább ugyanilyen mély benyomást tettek ránk a játszószőnyegek, melyekre ha a matchboxunkat rátettük, össze vissza furikázhattunk, a középületekkel, parkolókkal, utcákkal, parkokkal megszórt, puha anyagon.
A Funtory varázsszőnyeg a fenti élményeket próbálja ötvözni.
A világtérképet nyomták rá, minden kontinensre rárajzolták a faunát és a flórát, így a gyerekek csecsemőkoruktól fogva rögzíthetik, hogy milyen állatok és növények őshonosak a dél-kelet-ázsiai és afrikai dzsungelekben vagy épp a Kelet-európai síkságon.
Strapabíró
A szőnyeg négy rétegű: a legalsó csúszásgátló, fölé egy habszivacsot tettek, erre jön a PVC-alapú térkép, majd egy olyan legfelső réteg, ami meggátolja, hogy bármilyen folyadék leszivárogjon az alsó részekig.
Figyeltek rá, hogy mivel kisgyerekek fogják használni, se nyál, se ételmaradék ne hagyjon komoly foltot rajta, könnyen le lehessen takarítani.
A szőnyeg különlegessége, hogy az AR technológiának (kiterjesztett valóság) köszönhetően a telefonunkat fölé tartva megelevenedik a térkép. A villódzó színek és vigyorgó állatok talán egyeseknek túlzás lesz a telefon kijelzőjén, de a technika alapvetően oktatási célokat szolgál.
A gyerekek bizonyosan könnyebben megjegyzik az állatokat és növényeket, ha ilyen élénk emlékekhez kötik őket. Főképp, hogy kitalálós, gyűjtögető AR játék is tartozik a programhoz.
(Via)