A játékiparral szemben a Netflixet nem érheti az a vád, hogy az év végére spájzolta volna be az összes menő filmet és sorozatot, úgyhogy jelenleg is van mit nézni rajta, de a közeljövőben is érkeznek izgalmas címek, amikre érdemes lesz odafigyelni. Nézzük is meg, hogy mik azok, amik már hozzáférhetők a csatornán, illetve ajánlani fogunk néhány olyan sorozatot is, ami csak később válik elérhetővé.
Squid Game (Elérhető)
Nem túlzás azt állítani, hogy a világ per pillanat legnépszerűbb sorozatáról van szó. Azon folyik jelenleg a vita, hogy mennyire tekinthető kapitalizmus kritikának a sorozat, egyesek szerint nagyon, mások szerint pedig a koreai társadalmat bemutató nyavalygás nélkül is egy pörgős, nézhető és izgalmas művet kapnánk.
Maradjunk annyiban, hogy aki szereti a Battle Royale atmoszféráját felidéző alkotásokat (aminek a nyugati lecsapódása volt az Éhezők viadala pl.), az jól fog szórakozni ezen is, illetve ha valaki pedig minden bokorban a csúnya gonosz kapitalizmus tarthatatlanságára keres bizonyítékot, az is meg fogja találni amiért jött.
Az egyetlen furcsaság, ami sokaknak idegen lehet, az a sajátos távol keleti színjátszás és annak gesztikulációs és mimikai eszköztára lesz, de nem érdemes rajta fennakadni, arrafelé ezt így szokás. Amúgy ha ez bejött, nyergelhetünk is át a Kingdom című sorira, ami szintén koreai cucc és leginkább egy Trónok Harca – Walking Dead ötvözetként lehetne jellemezni.
Chestnut Man (Elérhető)
Ha szeretjük a skandináv krimiket, akkor a Chestnut Mant, ami magyarul Gesztenyeembert jelent, kár lenne kihagyni. A történet magával ragadó, behúzós, nem nyújtják el, mint a rétestésztát, hat részben lezavarják az egészet és elég sokszor kapja magát azon az ember, hogy a körmeit rágcsálja izgalmában.
Persze nem tökéletes, mint minden műnek, ennek is vannak hibái, bár ezek leginkább csak utólag, retrospektíve válnak láthatóvá.
A sztori alapja annyi, hogy egy sorozatgyilkost kell elkapnia egy nyomozónőnek és az új, meglehetősen fura társának. A skandináv krimitörténetek két jellegzetes vonásaként természetesen ebben a sztoriban is szerepet kap a politika, valamint a bántalmazás.
Red Notice (Premier: 11.12)
A Red Notice-nak minden adottsága megvan hozzá, hogy a negyedév egyik legnézettebb Netflixes filmje legyen: nagy sztárok, nagy költségvetés és műfaját tekintve akciófilm. A “Red Notice” költségvetése a beszámolók szerint 200 millió dollár (kb. 60 milliárd forint) körül van,
a főszereplők pedig Ryan Reynolds, Gal Gadot és Dwyane Johnson (akik mindannyian komoly követőbázissal rendelkeznek a közösségi médiában, így a leszerződtetésük marketingfogásnak is kiváló).
Korábbi példák a Netflix nagy filmjeire, amelyek ezt a formulát követték: a Kimenekítés (99 millió háztartás nézte 28 nap alatt), a 6 Underground (83 millió) és a The Old Guard (78 millió).
Don’t Look Up (Premier: 12.24)
A Don’t Look Up már csak a sztárparádé alapján is úgy tűnik, hogy a Netflix egyik legjobban teljesítő filmje lesz. Talán egyetlen őszi streamcsatornás film sem fog tudni megmérkőzni a Don’t Look Up elképesztő szereplőgárdával, amelyben Timothée Chalamet, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Jonah Hill, Cate Blanchett és még sokan mások szerepelnek. A Netflix biztosan nem fukarkodik ezzel a projekttel. A film költségvetése a THR értesülései szerint 75 millió dollár (kb. 22,5 milliárd forint) körül mozog.
Az is segíthet, hogy a film Adam McKay rendező, hogy is mondjuk szépen, fura elméjéből pattant ki, aki olyan kultfilmekért felel, mint A híres Ron Burgundy legendája és a kritikusok által is elismert Alelnök.
Talán ezúttal mindkét oldala egy produkcióban fog megvalósulni. A Netflixen való megjelenés előtt a Don’t Look Up december 10-én kerül a mozikba.
Cowboy Bebop (Premier: 11.19)
A népszerű animék alapján készült címek segíthetnek a Netflixnek abban, hogy világszerte több előfizetőt gyűjtsön magának. Végül is a Netflixen kínált anime az utóbbi időben egyre népszerűbb az Egyesült Államokban, és különösen olyan piacokon vonzza a nézőket, mint Chile és Peru.
Bölcs lépés a Netflix részéről, hogy pont a Cowboy Bebop élőszereplős remake-jét készíti el az anime-rajongók behúzása érdekében, figyelembe véve, hogy az eredeti sorozatnak mekkora kultusza van.
A Cowboy Bebop eredetileg 1998 és 1999 között került adásba, és sokáig azért tartották nagyra, mert segített újradefiniálni azt, amire az emberek szerint az animációs sorozatok képesek. A sorozatot olyan dolgokért dicsérték, mint a zenéje, a felnőtt témák cinikus kezelése és a más híres művekre való utalások. A Cowboy Bebop volt az első anime sorozat, amelyet 2001-ben az Adult Swim műsorára tűzött.