Az Amerikai Bőrrák Egyesület álláspontja szerint arcunkon az öregedés látható jeleinek 90 százalékát a napsugárzás okozza, tehát minél barnább lesz az arcunk, annál több és mélyebb ráncunk is lesz.
Mit tehetünk? Védekeznünk kell, viseljünk baseball sapkát és napszemüveget, de nem maradhat el az arcbőrünkkel harmonizáló napvédő krém alkalmazása sem.
Sokan nem csak leégünk, hanem ki is pattogzunk a napfénytől, ennek egyik oka, hogy az UV-sugarak gyulladásba hozhatják miteszereinket, másrészt fokozhatja a faggyútermelődésünket a nem a bőrtípusunknak megfelelő napvédő krém használata is.
Sokan ugyanazzal a termékkel kenik be az arcukat, melyet előzőleg a testükre is használtak, ám ezzel teljesen megbontják arcbőrük normál működését.
A legtöbbünknek sok naptejjel meggyűlt már a bajunk, mert ragadnak, nem szívódnak fel vagy fehér rétegként ott maradnak a testünkön. A kifejezetten az arcunkra kifejlesztett napvédő krémek ezeket a hibákat jó eséllyel nem követik el.
Száraz és érzékeny bőrűeknek: CeraVe hidratáló arckrém
A CeraVe hidratáló arckrémben nagy mennyiségben megtalálható keramidok adják: ezek olyan zsírok, amik a bőr hosszan tartó hidratáltságát és puhaságát biztosítják.
Amiért még szeretjük a CeraVe-t, az az, hogy a termékek parfümmenetesek, így nem kell félni attól, hogy esetleg allergiás reakciót okoznak.
Normál vagy száraz bőrre: Estée Lauder Bronze Goddess
Ez a naptej amellett, hogy védi az arcot a káros UVA és UVB sugarak kellemetlen hatásaitól, hidratálja is azt. Hollywoodi hírességek egész sora használja Estée Lauder termékeit – többek között Jennifer Lopez és Gwyneth Paltrow is.
Nyáron használható alapozó alá kenve, de önmagában alkalmazva inkább strandoláshoz ajánljuk, mivel nagyon kifényesíti az arcbőrt (cserébe szuperül hidratál).
Zsíros bőrre: La Roche-Posay Antheniolos mattító hatású gélkrém
Már önmagában nem egyszerű feladat a problémás, zsíros arcbőr napi ápolása sem, de sajnos a megfelelő napvédelem is komplikáltabb mint a normál bőr esetében.
Akinek zsíros, fénylő arcbőre van, semmiképp ne használjon olajos készítményeket az arcára, hiszen tényleg többet ártana vele, mint amennyit használna.
Zsíros bőrre még naptejet sem szeretünk használni, mert eltömíti a pórusokat és azt érezzük, hogy nem lélegzik a bőrünk. Akkor mi a megoldás? A gél állagú krémeket a tágabb pórusok azonnal beszívják, de frissítő érzés marad utánuk, nem egy réteg krém, amit úgy érzünk, hogy egész nap cipelnünk kell az arcunkon.
BB krémek napvédők helyett?
Több-e a BB krém egy naptejnél? Nehéz kérdés, és a válasz minden márkánál kicsit más lehet. Egy biztos: ha választani kell, hogy sima alapozót használj nyáron vagy BB krémmel indulj útnak, akkor mi az utóbbira voksolunk.
A Happy Skin napvédője például egy színbe hozza az arcodat, nem azért találták, ki az összes bőrhibát elfedje, viszont cserébe az állaga sem túl megterhelő.
Általában alacsonyabb tartalmú fényvédő faktorral rendelkeznek, szóval ha strandra mész, továbbra is a napozáshoz készített termékeket ajánljuk.
Válaszd a bőrödhöz legjobban illő színárnyalatot, és viseld minden nap ezt az aloe verában és makadámdió olajban gazdag krémet. Textúrájának légies könnyedsége biztos, hogy elvarázsol, és nem is érted, hogy használhattál eddig olyan alapozót még nyáron is, amitől fényes volt a homlokod.
Szeretjük a Hawaiian Tropicot is, nekünk nagyon bejött a napteje is, soha nem égtünk le, és imádjuk, ahogy finoman csillog a bőrünk a benne található szinte észrevehetetlen mikrocsillámoktól. 12 órás védelmet biztosít, illatától pedig azonnal jobb lesz a kedvünk. Csak nehogy véletlenül a munkahelyünk helyett a strandon kössünk ki.
A naptejek használata nem csak egy jól irányzott marketing fogás, hiszen az ózon réteg folyamatos elvékonyodása miatt tényleg szükséges, hogy ezeket magunkra kenjünk. Elvileg az olcsóbb termékek is ellenőrzött fényvédő faktorral vannak ellátva, de ha biztosra akarunk menni, válasszunk olyan márkát, amiről már hallottunk, még ha ez picit drágább is.