A Google One már 2018 óta velünk van, bár nemrég még Paid Google Drive Storage volt a neve. Persze egészen addig senkit nem érdekelt, amíg a Google be nem jelentette, hogy a felhasználók eddigi korlátlan tárhelykapacitását a Google fotóknál maximalizálja 15 GB-ban. 15 GB-ot pedig villámgyorsan meg lehet tölteni képekkel, így érdemes elgondolkodni azon, hogy beruházzunk-e némi extra tárhelyre, persze másik lehetőségként még mindig ott van a képek közti szelektálás, de az egy soha véget nem érő, rendkívül időigényes művelet.
Mi ez és hogy tudok rá feliratkozni?
A Google One egy havi előfizetéssel működő tárhelyszolgáltatás, amit akkor vehetünk igénybe, ha a Google Drive mindenki számára ingyenesen hozzáférhető 15 GB-os tárhelyét kevésnek találjuk. A szolgáltatást a böngészőből is elérhetjük, de van rá külön alkalmazás is, de ez utóbbit nem kötelező letölteni a szolgáltatás igénybevételéhez, pusztán az előfizetésünk függvényében megkönnyítheti a Google One használatát.
A feliratkozás egyszerű, csak be kell lépnünk a Google fiókunkba, majd felkeresni a Google One honlapját, ahol választhatunk hat különböző csomag közül.
Mennyibe kerül?
Ha megvan a honlap, már át is nézhetjük a csomagokat. Az első plusz 100 GB tárhelyet ad havi 2 dolláros (kb. 600 Ft) díj ellenében, a második 200 GB-ot 3 dollárért (kb. 900 Ft), a harmadik 2 TB-ot havi 10 dollárért (kb. 3 000 Ft), a negyedik 10 TB-ot 100 dollárért, az ötödik 20 TB-ot 200 dollárért, a hatodik pedig 30 TB-ot 300 dollárért. A félreértések elkerülése végett még egyszer leírjuk, hogy ezek minden egyes esetben havidíjak, tehát nem egyszeri vásárlásról van szó.
Hogy működik és milyen extrákkal jár?
Az első három csomagban vannak az extrák az utána következők csak a méretükben térnek el egymástól és lássuk is be, hogy 10, 20, 30 TB-os tárhelyre átlagos földi halandónak amúgy sincsen szüksége, szóval ezekkel nem csak azért nem érdemes foglalkozni, mert piszok drágák, hanem azért is, mert nincs igazán értelme mezei felhasználóként előfizetni rájuk.
A 100 GB-os csomagban a tárhely mellé jár egy napszaktól és órától független hozzáférés a Google ügyfélszolgálatához, akik chaten vagy e-mailben várják a kérdéseket.
Emellett további előnye a csomagnak, hogy a szolgáltatás a befizetés pillanatában, automatikusan menti a felhőbe a telefonodon lévő képeket, videókat, üzeneteket és névjegyzéket. Emellett a nemrég elindult Google Stadia-ban is kedvezményesen vásárolhatunk (ez a Googlenél olyan, mint a Netflix, csak játékokkal).
A második csomag annyiban több az értelemszerű tárhelybővítésen túl, hogy 3 százalékos visszatérítést kapnak a Google Store-ban. A rossz hír azonban az, hogy a Google Store (nem összekeverendő a Google Play-jel) még nem érhető el Magyarországról.
A harmadik csomaggal már 10 százalékos visszatérítést kapnánk a Google Store-ban vásárolt termékek árából, ha elérhető lenne nálunk is a szolgáltatás, illetve jár még hozzá az Android telefonunkra egy ingyenes VPN.
Természetesen a csomagok között lehet váltani is, felfelé és lefelé is, magyarán ha úgy véljük, hogy túl kevés, vagy túl sok a bérelt tárhely, akkor pár kattintással átsorolhatunk egy másik kategóriába.