Persze memóriafejlesztő programokkal és alkalmazásokkal tele a padlás, így teljesen érthető, ha az ember némi szkepszissel közelít a legújabb, legfrissebb, legmenőbb néven turnéztatott megfejtéshez. Már csak azért is, mert rendszerint kiderül, hogy a program egyrészt drága, másrészt meg rengeteg időt emészt fel a használata és ez a pénz és energiabefektetés mérsékelten térül meg az eredményekkel.
A memoryOS kidolgozói ezzel nagyon is tisztában voltak, így máshonnan közelítettek a problémához és rájöttek, hogy a memória attól is fejlődik, ha az agy egy speciális játékban vesz részt.
Az alkalmazás több oktatóvideót is tartalmaz, továbbá a grafikájára is figyeltek, olyannyira, hogy látványvilágában simán felveheti a versenyt egy játékkal is akár. Az alkalmazásnak egyelőre a demo verziója tölthető le, és ahogyan a későbbi elkészült verzió, úgy ez is futtatható iOS és Android operációs rendszereken, sőt a nem túl távoli jövőben érkezni fog egy VR verziója is a memoryOS-nek. Egyelőre csak támogatni lehet a projektet, a kész verzió valamikor 2021 októberében lesz elérhető és megvásárolható.
A memoryOS több előnnyel is rendelkezik, ezek közül talán a legjelentősebb, hogy hatékony. A tesztekben 33 ezer ember vett részt és az alanyok 70 százalékánál javult a visszaemlékezés sebessége. Ráadásul ez valamennyi korcsoportnál megfigyelhető volt. Ugye a nagy mennyiségű információ memorizálása olyasmi, amiben a gyerekek elég pengék, ez a tehetség azonban a kor előrehaladtával tompulásnak indul, ezért is jelentős eredmény, hogy a tesztek az idősebbeknél is pozitív változásokat mutattak ki.
Külön menőség, hogy a memoryOS képes javítani a figyelemhiányban szenvedők koncentrációs képességén is, leginkább azáltal, hogy megtanítja őket, hogy egyetlen specifikus dologra fókuszálják a figyelmüket.
Sok felhasználó, aki már kipróbálta a bétaverziót, élvezte, hogy az alkalmazás úgy működik, mint egy játék. A foglalkozások ebben a formában egyszerűek és szórakoztatóak, sőt, még a hangulatot is javítják. A készítők tehát biztosak abban, hogy amikor az agy jó közérzetet keltő endorfinokat szabadít fel, akkor sok esetben lényegesen több információt képes megjegyezni.
(Via)