A Magyarországon is mintegy 500 ezer felhasználóval rendelkező londoni fintech, a Revolut elindítja Revolut Bank nevű szolgáltatását a hazai piacon – írja a Portfolio.
A felhasználók díjmentesen jelentkezhetnek át a szolgáltatásra, és ezt követően 100 ezer eurós összegig betétbiztosítást élvezhetnek, ám a későbbiekben további szolgáltatásokkal – hitelkártya-hitellel és személyi hitellel – bővülhet a nyújtott szolgáltatások köre.
Magyarország a világ 14-edik országa, ahol a társaság elérhetővé tette a Revolut Bank szolgáltatást, a közeljövőben pedig Nyugat-Európa országaiban is terjeszkedni kívánnak.
A fintech népszerűségét kezdetben a kedvező devizaváltási díjak jelentették, de később banki, részvény- és kriptokereskedelmi funkciókat is hozzáadtak a szolgáltatáscsomaghoz, így ma már neobankként működik a társaság.
A Revolut 2018 óta rendelkezik egy (korlátozott) banki licenccel az Európai Unióban, és saját jogon, azaz nem partnereken keresztül kínálja banki szolgáltatásait, ám a klasszikus univerzális banki szolgáltatások jelentős részét sokáig nem vezette be: azaz nem kezdett el betétet gyűjteni és nem kezdett el hitelezni, kapcsolódó pénzügyi szolgáltatásokat értékesíteni, hanem leginkább pénzforgalmi szolgáltatásokat nyújtott – írja a Portfolio.
A Revolut alapcsomagjával havonta 75 ezer forintig ingyenes (efelett 2% a díj mértéke) a készpénzfelvétel. Többfajta PFM-funkcióval és pénzküldési, menedzselési funkcióval is rendelkezik: az alkalmazás használatával az ügyfelek pontosan láthatják, hogy mennyit költenek például az étteremben vagy a bevásárlásra, de beállíthatják havi kiadási költségkeretüket is.
Reagált a Magyar Nemzeti Bank
A jegybank a magyar ügyfelek érdekében szorgalmazza, hogy a Revolut globális pénzügyi szolgáltató hazai leánybankként végezze tevékenységét – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kedden az MTI-vel.
Az MNB felhívta a figyelmet arra, hogy a Revolut Bank az eddigi információk szerint a litván nemzeti bank felügyelete alá tartozó határon átnyúló intézményként, nem pedig önálló leánybankként indul el Magyarországon.
A hazai ügyfelek így betétbiztosítási, fogyasztói vagy elszámolási jogvitájukat nem itthon, hanem Litvániában (várhatóan litván, illetve angol, nem pedig magyar nyelven) intézhetik – figyelmeztet a jegybank közleményében.