Bár az eddig is egyértelmű volt, hogy a jövedelmek mértékét alapvetően meghatározza a lokáció is, vagyis az, hogy a munkavállaló kis- vagy nagyvárosban, vidéken vagy Budapesten, az ország keleti vagy nyugati felében dolgozik. A Pénzcentrum mostani összeállítása azonban egészen konkrét számokkal szolgál a különbségeket illetően, amikből kiderült, hogy
a bérszakadék akár tizenötszörös is lehet,
ha a leggazdagabb és a legszegényebb településeket vesszük alapul. Ha a megyéket nézzük, akkor például Budapesten 40 százalékkal magasabbak az átlagkeresetek, mint a legszegényebb Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében.
Az Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszer a 2021-es adatok alapján a legszegényebb települések között a tizediken, Szakácsiban is mindössze évi 325 ezer az átlagjövedelem – ez havi 27 ezer forintnyi bevételt jelent. A lista további szereplői azonban még ennél is rosszabb anyagi körülmények között élnek: Bódvalenkén például évi 266 ezer, Tornanádaskán pedig csak 187 ezer az éves kereset.
A legrosszabb jövedelmi helyzetben lévő település az adatok alapján azonban Felcsút lett.
Ez a fejlesztések miatt teljesen érthetetlen, de a hivatalos adatok szerint mégis itt a legkisebb az átlagjövedelem: évi 173 ezer forint. Ez havi 14 ezer forintnyi keresetet jelent. A lap megemlíti, hogy a dolog különösen érdekes, hiszen az egy évvel ezt megelőző adatok alapján a felcsúti átlagjövedelem több, mint egymillió forint volt – hogy elírás, technikai hiba vagy visszaélés áll a meglepő számadat mögött, egyelőre nem tisztázott.