Mielőtt feltalálta volna a LEGO-t, Ole Kirk Christiansen asztalos volt, aki szívesen készített fából készült bútorokat és kellékeket, például létrákat, vasalódeszkákat és zsámolyokat. Éppen amikor kezdett beindulni az üzlet, a fiai véletlenül felgyújtották a faforgácsot, ami a műhelyt és a családi házat is porrá égette. Közel 20 évvel később, 1942-ben ismét lángokba borult Christiansen üzlete, ráadásul a második világháború után hiány volt a gyártási anyagból is. Ez arra ösztökélte Christiansent, hogy más – és nem utolsó sorban biztonságosabb – megoldások után nézzen, és a megfizethetőség sem volt utolsó szempont.
A műanyag jó alternatívának bizonyult. 1949-re elkészült az első LEGO-szerű játék, az Automatic Binding Bricks.
Az, amit mi ismerünk, 1955-ben debütált, ám nem sokkal később, 1958-ban Christiansen életét vesztette. A sorscsapás után 1960-ban egy harmadik tűz elpusztította a LEGO fajáték raktárát. Ez volt a márka fából készült termékeinek koporsóján az utolsó szög, teljes mértékben áttértek a kemény műanyagra.
Tragédiák ellenére óriási a sikere
A szörnyűségek ellenére sosem hagytak fel a LEGO-val – ennek meglett az eredménye. 2000-ben a Fortune magazin és a Brit Kiskereskedők Szövetsége is a „Század játékának” nevezte el, becslések szerint a bolygón minden emberre átlagosan 80 LEGO-blokk jut. Tagadhatatlanul a generációk kedvelt játéka, nem is beszélve a jótékony hatásairól.
(via)