Javában tart a 2025-ös CES (Consumer Electronics Show), ami a világ egyik legnagyobb és legismertebb technológiai vására, és minden év januárjában, Las Vegasban rendezik meg. Az esemény az innováció és a jövő technológiai trendjeinek fellegvára, ahol a legnagyobb techcégek és startupok mutatják be legújabb termékeiket és fejlesztéseiket.
Az idei CES-en a hangsúly ismét azokra a forradalmi újításokra irányul, amelyek a mindennapi életünket is képesek alapjaiban megváltoztatni. A kiterjesztett valóság (AR), mesterséges intelligencia, valamint az új generációs okos eszközök terén a leginnovatívabb megoldásokkal rukkoltak elő a cégek. Az idei rendezvény azért is különleges, mert a szakértők szerint az eddigi elképzelések és koncepciók már a piacra kerülés szintjére értek, így a CES 2025 egy fontos mérföldkő a tech-ipar számára.
Mutatjuk a kedvenceinket a bemutatott fejlesztések közül.
A fülhallgató, ami egy töltéssel majdnem 3 napot bír
Az Audio-Technica ATH-CKS50TW2 kiemelkedik a vezeték nélküli fülesek piacáról. Ez a mágneses fülhallgató a töltőtokkal együtt ugyanis akár 65 óra lejátszási időt is biztosíthat, ami több mint 2,5 napot jelent töltés nélkül.
A headset támogatja a hibrid zajszűrést és olyan környezetvezérlési módokat, mint a “hear-through” (hallás) és a “talk-through” (beszéd). Az Audio-Technica Connect alkalmazáson keresztül a felhasználók kezelhetik a zajszűrési módokat, a késleltetés-csökkentő funkciókat és az EQ-beállításokat is. Az alkalmazás lehetőséget ad a többfunkciós gombok testreszabására is. Aktív zajszűréssel az üzemidő lecsökken, így már csak nagyjából 40 órát bír.
Az ára körülbelül 229 dollár (nagyjából 92 000 forint) és már megvásárolható.
A fülhallgató Bluetooth 5.3 technológiával rendelkezik, és támogatja az AAC, SBC és LC3 audio kodekeket. Az IP55 szabvány szerint por- és fröccsenésálló. Az egységek automatikusan kikapcsolnak, ha a beépített mágnesek segítségével egymáshoz csatlakoznak. Így még a töltőtokon kívül is energiatakarékosan működik. Amint a fülhallgatók szétválnak, automatikusan bekapcsolnak.
Az ATH-CKS50TW2 akár 25 órás üzemidőt kínál egyetlen feltöltéssel, míg a töltőtok további 40 órát biztosít. Egy gyors, ötperces töltéssel akár 90 perc lejátszási időt is nyerhetünk. A töltőtok támogatja a USB-C és Qi vezeték nélküli töltést is. Az Audio-Technica ATH-CKS50TW2 új szintet hozhat a vezeték nélküli fülhallgatók piacán, különösen azok számára, akik hosszú üzemidőt és fejlett funkciókat keresnek.
A töltőrendszer, ami két másodperc alatt feltölti a telefont
A Swippitt nevű startup idén egy különleges megoldással állt elő a CES-en, amely radikálisan felgyorsíthatja a telefonok töltését. Az általuk kifejlesztett Instant Power System segítségével mindössze két másodperc alatt teljesen feltölthető egy okostelefon. Azonban ehhez szükség van a cég saját fejlesztésű Swippitt Link telefontokjára és a hozzá tartozó Swippitt Hub töltőegységre.
Az extra akkumulátorok kapacitása 3 500 mAh, amely 50–90%-os plusz töltést biztosít a telefon méretétől függően. A töltőállomás ára körülbelül 130 000 forint, már megnyitották az előrendelést.
A rendszer alapja egy különleges, kenyérpirítóra emlékeztető tartó, amely beépített akksit tartalmaz.
Ha belerakjuk a mobilunkat, szerencsére nem megpirítja, hanem kicseréli az akkumulátort egy feltöltöttre.
A töltési folyamat így mindössze két másodpercet vesz igénybe. A Hub akár öt extra akkumulátort is tárolhat és tölthet egyszerre.
Bár elsőre úgy tűnhet, hogy ez a rendszer inkább üzleti felhasználóknak – például futároknak vagy terepen dolgozó munkatársaknak – készült, a Swippitt elsősorban a fogyasztói piacot célozza meg. Egyelőre csak az iPhone 14, 15 és 16 modellekkel kompatibilis, de a cég ígérete szerint a rendszer később Android készülékekkel is működni fog. A szuperöltő egyébként elég zsebbenyúlós: a Swippitt Link telefontok és a Swippitt Hub töltőegységet, valamint a plusz akkumulátorokat is külön kell majd megvásárolnunk hozzá.
Az LG influenszer-mikrója
Az LG a CES-en mutatta be a jövő konyhájának egyik leginnovatívabb eszközét, a Smart Instaview mikrohullámú sütőt. Ez az okoseszköz nem csak melegíteni tud, a tartalomkészítésben is hasznos. Az LG új mikrosütője három beépített kamerával és egy 27 hüvelykes HD LCD érintőképernyővel érkezett.
Ez a készülék konyhai mini videóstúdióként is funkcionál, ráadásul streamelni is képes. Az árát egyelőre nem tudni, de valószínűleg elég magas lesz.
A mikrohullámú sütő belsejében kamerák vannak, így minden szögből rögzíthetjük az éppen készülő ételt. Ideális gasztro tematikájú TikTok vagy Instagram- tartalmak készítéséhez. Az intelligens szenzorok figyelik az étel páratartalmát, hogy az tökéletesen legyen elkészítve – ezért kezdőknek is ajánlott, mert a túlfőzés szinte lehetetlen. Az automata főzés funkcióval az eszköz a kiválasztott ételeket a megfelelő beállításokkal készíti el.
A gépbe a saját receptjeinket is betáplálhatjuk. Az LG ThinQ rendszerhez csatlakoztatva a mikrohullámú sütő lehetővé teszi, hogy egyéb okos eszközöket is vezéreljünk főzőcskézés közben.
Az LG Smart Instaview mikrohullámú sütő egy lépéssel közelebb hozza a technológiát a kulináris művészetekhez. Még egy kicsit várnunk kell erre az élményre: a vállalat az ígéretek szerint 2026-ig kezdi majd meg a forgalmazását.
Az elektromos kanál, ami áramütéssel sózza meg az ételeket
A Kirin Electric Salt Spoon jó választás lehet azoknak, akik idén a nátriumbevitel csökkentését fogadták meg, mivel
sós ízt ad az ételeknek, bár ezt úgy éri el, hogy áramütést küld a nyelvre.
Az idei kiállításon ez a termék nyerte el a legfurcsább technológia díját ezzel a különös koncepcióval. Aggodalomra semmi ok, az evőeszköz csak gyenge elektromos áramot használ. A Kirin Electric Salt Spoon két részből áll: a kanálból és a levehető nyélből, amely az összes technológiai komponenst tartalmazza. A nyélen található gombokkal négy különböző sóssági szint állítható be. A kanál kissé vaskos, ami érthető, hiszen elemeket és elektronikai alkatrészeket is tartalmaz.
View this post on Instagram
A Kirin egy közleményben megjegyezte, hogy az élmény személyenként eltérő lehet, és az ételtől függően változhat az ízérzékelés. Azt is hangsúlyozták, hogy szívbetegek semmiképp se próbálkozzanak vele.
Nem túl előnyös, hogy ha evés közben az étel elmozdul a kanál érzékelőjéről, megszakad az áramkapcsolat, és a falat elveszíti sós ízét. A helyszínen többen kipróbálták az innovációt, ők arról számoltak be, hogy valóban működik, bár kissé macerás vele az étkezés.
A Kirin Electric Salt Spoon egyelőre csak Japánban megvásárolható, de később a tervek szerint az amerikai piacra is kikerül. Az ára körülbelül 127 dollár, azaz 51 000 Ft.
Egyszerű szemüvegnek tűnik, de rengeteg a funkciója
A 2025-ös CES-en elég nagyot mennek az okosszemüvegek: számos cég készült a szakmai kiállításra AR szemüvegekkel, AI-os megoldásokkal, és más okoseszközökkel. Az egyik legnagyobb újítás a piacon, hogy az okosszemüvegek most már szinte teljesen hasonlóan néznek ki, mint hagyományos társaik.
Az Even Realities G1-ről például sosem mondanánk meg, hogy okosszemüveg.
A szemüveg mégis tele van gyakorlati okos funkciókkal. Az AR funkciót közvetlenül a lencsébe építették, a navigáció pedig valós idejű.
Az Even Realities G1 okosszemüveg mikro-LED optikai motorral rendelkező kijelzőt kínál, amely segíthet navigálni, fordítani, vagy akár súgógépként is használható. Az alapdarab ára 240 000 Ft, erre a dioptriás lencsék még rádobhatnak.
A legtöbb okosszemüveg, például a Ray-Ban Meta, Bluetooth-audióra támaszkodik, de a G1-ben egy apró, mégis zseniális HUD-projektor található, amelyet Holistic Adaptive Optical System-nek (HAOS) neveznek. Az AI fordítások és szövegelemzések egyszerűen megjelennek a lencsén, miközben a szemüveget használjuk.
A G1 célja nem az, hogy helyettesítse a mobilunk, hanem hogy egy letisztultabb felületet biztosítson, ami csak akkor ad információt, amikor tényleg szükségünk van rá. Tettek bele virtuális asszisztenst, automatikus fordítást, navigációt, és súgó funkciót is. A visszajelzések alapján mindegyik jól működik, de a valós idejű reakciókon még van mit csiszolni, kicsit késnek a funkciók, ezzel lesz még dolga a cégnek.
+1 : Légszűrős cicatorony, beépített mérleggel
Az LG AeroCatTower egy futurisztikus légszűrő, amely automatikusan csökkenti a légáramot, ha egy macska ráül, és növeli, amikor a macska távozik. A készülék emellett mérlegként is szolgál, így pontosan tudjuk, mennyit nyom éppen a háziállatunk. A furcsa bútor árát egyelőre nem hozták nyilvánosságra.
View this post on Instagram
Az LG célja a torony megalkotásával az volt, hogy a macskák kényelmét helyezze fókuszba, anélkül, hogy a készülék zavaró lenne a lakásban.
Az AeroCatTower egy futurisztikus légszűrő, amely macskatrónként is szolgál. Nem csak megtisztítja a levegőt, hanem figyeli a macska súlyát és monitorozza a pihenési szokásait is.
A macska jelenlétében a légáramlás automatikusan alacsonyabb fokozatra vált, hogy ne zavarja kedvencünket, majd a távozása után ismét nő a szűrési intenzitás. A beépített fűtés télen extra komfortot biztosít a cicának. A készülék az LG ThinQ alkalmazással is összeköthető.
Az LG még nem jelentette be, mikor dobja piacra az innovációt, de az AeroCatTower ígéretes termék lehet azok számára, akik egyszerre szeretnék kényeztetni kedvencüket és tisztán tartani otthonuk levegőjét.