A Fefé nevű, kutyáknak szánt parfümöt a divattervező, Domenico Dolce kutyája, Fefé ihlette – írja a Forbes. A kutyáknak szánt illatok koncepciója nem új, állatkereskedésekben régóta kaphatóak mindenféle kölnik és szagtalanító spray-k, a luxuscégek azonban eddig nem voltak jelen a piacon.
Ez egy gyengéd és magával ragadó illat, amelyet egy játékos szépségápolási rutinhoz alkottak meg
– közölte a divatház.
Az ilang-ilang, pézsma és szantálfa keverékéből álló illathoz egy Dolce & Gabbana kutyanyakörv és egy biléta is jár a 108 dolláros, vagyis mintegy 39 ezer forintos árért, a 100 ml-es palackot pedig egy 24 karátos arannyal bevont mancs díszíti.
A cég azt állítja, hogy a parfümöt állatok számára biztonságosnak minősítették, és állatorvosok is jóváhagyták. A Fefé alkoholmentes, elsődleges összetevője a víz, és számos különböző olajat tartalmaz, pl. citrushéjat és cédrust. A Dolce & Gabbana használati útmutatója szerint az “illatos kényeztetés pillanataihoz” a Fefét a kézre vagy egy kefére kell fújni, majd átfésülni vagy átdörzsölni a kutya szőrét a teste közepétől a farka felé haladva.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Bármit is mond a Dolce & Gabbana, annyira azért nem örülnek az állatorvosok
A hírről szintén beszámoló CBS megjegyzi, nem minden állatorvos ért egyet a kutyák parfümözésével.
Egyrészt azért, mert a mesterséges illatok megzavarhatják a kutyák rendkívül fejlett szaglóérzékét. Az emberek 6 millió emberi szaglóreceptorához képest a kutyáknak 300 millió ilyen receptoruk van, ez teszi lehetővé számukra, hogy a szaglás útján bármit felismerjenek az elásott robbanóanyagoktól kezdve az olyan betegségekig, mint a rák, valamint a stressz.
A kutyák szagokról ismerik fel magukat, szagokról ismerik fel az embert
– fogalmazott Federico Coccía római állatorvos.
Amikor a kutya megérkezik, meglát téged, csóválja a farkát, de először megszagol, majd felismer, mert az egyik “szaglódobozában” tárol. Ezért ezt a szagvilágot nem szabad megváltoztatni.
Aggodalomra ad okot az is, hogy a kutyaillatosítók használata elfedheti a rossz szagokat, amelyek betegségek tünetei lehetnek. Coccia szerint például problémás lehet a bőrgyógyászati betegségek felismerése, ha a kutyák természetes szagát elfedik.
“A faggyúmirigy-gyulladás esetében például a szag bizonyos módon kiegészíti a diagnózisomat” – mondta.
A lehelet szagát, a fülzsír szagát elfedik a parfümök. Tehát ez még nekünk, állatorvosoknak is problémát jelenthet
– jelentette ki.