A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a koronavírus-járványhelyzet enyhülésével, április közepétől fokozatosan újraindította a Minőségvezérelt Közétkeztetés Programot. Bár maga az értékelés a megszokott módon folytatódik, lényeges változások lépnek életbe a közétkeztetést érintő közbeszerzéseknél, valamint a minősítési eredmények közzétételi módját tekintve.
A 2019-ben kitört, majd 2020 márciusában Magyarországon is megjelent koronavírus-járvány a közétkeztetésben is jelentős változásokat generált. Ezeket, valamint a korlátozó intézkedéseket mérlegelve a Nébih a konyhák törvény szerinti minősítését szüneteltette, illetve a szakemberek az igényeknek megfelelően tanácsadó, támogató szemléket végeztek. Az elmúlt hetekben lezajlott, fokozatos újranyitásnak köszönhetően április 19-től újraindultak a minősítések, első körben a bölcsődei, óvodai, valamint a munkahelyi konyhákon. Az auditorok eddig tapasztalatai alapján
a konyhák normál kapacitásra való visszaállása többnyire zökkenőmentesen zajlott, jellemző továbbá, hogy több helyen lecserélődött a személyzet és sokszor az élelmezésvezető személyében is változás történt.
Május 10-étől az általános iskolák felső tagozataiban és a középiskolákban is újraindult a jelenléti oktatás. Ezzel a nevelési, oktatási intézményekben szintén visszaállt a közétkeztetés „normál” állapota, így az élelmiszerbiztonsági, -higiéniai, -minőségi minősítések e területeken is a folytatódhatnak.
Bár maguk a minősítések a megszokott módon, folyamatosan zajlanak, néhány területen jelentős változások lépnek életbe, amiről a Nébih adott bővebb információt.