Világszinten hiány van az arcmaszkokból, így már a luxusmárkák is azt tervezik, hogy átállnak ennek gyártására. Ez mind szép és jó, az azonban csak kevesek fejében fordul meg, hogy nem mindenkinek hasznos, használható a hagyományos maszk. A kentuckyi főiskola egyik hallgatója, Ashley Lawrence ráeszmélt, hogy a siketekre és hallássérültekre is gondolni kell, hiszen ők a beszédolvasásra, az ajkak kémlelésére támaszkodnak a kommunikáció közben. A lány mostanában azzal tölti a szabadidejét, hogy arcmaszkokat varrjon nekik.
Speciális maszk
Ashley ágyneműt és megmaradt műanyag készítményeket használt a speciális maszk létrehozásához, amely egyértelműen megmutatja a használója száját – ezzel segítve azokat, akik az ajkak olvasására támaszkodnak.
“Most mindannyian pánikba esünk, és így sok emberre nem gondolnak. Szóval úgy éreztem, nagyon fontos, hogy még egy ilyen nehéz időszakban is, de kommunikálni tudjunk egymással” – mondta a fiatal lány.
Az amerikai jelnyelv ugyanis nagyon épít az arckifejezésekre, része a nyelvtannak. Ha az arca fele eltűnik a viselőnek, mert maszkot hord, akkor a mondandójának a fele is eltűnik.
So right before the pandemic, masks were made and made commercialized to help people with hearing loss have access to…
Közzétette: Ashley Lawrence – 2020. március 30., hétfő
Halláskárosultakra is gondol
Lawrence más arcmaszkon is dolgozik, gondolva például azokra, akik hallókészüléket hordanak, és emiatt kényelmetlen nekik a hagyományos maszk viselése. Olyan fej, nyak köré tekerhető megoldást szeretnének fejleszteni, ami megoldja ezt a problémát. Az emberek támogatják a főiskolás lány nagyszerű kezdeményezését, ráadásul 48 órán belül rengeteg megrendelést kapott hat különböző államból.
Egy olyan sablon létrehozásán is dolgozik, aminek segítségével akár otthon is el lehet készíteni a maszkot, és szeretne létrehozni egy új Facebook-oldalt is azok számára, akik segítenének a DHH közösség további személyeinek. Időközben létrehozott egy e-mail címet, ahol az emberek további információt szerezhetnek: dhhmaskproject@gmail.com, ezenkívül GoFundMe kampányt hozott létre, hogy segítse a szállítás és a gyártás költségeinek fedezését.
(via)