Az EcoTank Epson L4160-as megbízható nyomtató, ami ahogyan a nevéből is kisejlik, zöld elvárásoknak is megfelel. A fenti linken a japán cég magyar honlapján tájékozódhatunk róla, hogy a tintapatron nélküli technológiával hogyan óvjuk Földünket, emellett energiatakarékos is a készülék, ahogyan azt büszkén jelzik is.
A japán cégóriást itthon (az irodakukacokat leszámítva) talán inkább a Seiko órákról ismerhetjük, de igazán nagyot a tech vonalon alkotnak, a nyomtatók-projectorok-számítógépek vonal mellett robotikában is nagyot mennek. Ahhoz, hogy lássuk, mekkora cégről is van szó, elég a lenti képre kattintani, a cégtörténetet pedig a magyar honlapon is megtaláljuk, ahogy seregnyi terméküket is.
A nyomtató
Maga a nyomtató designja igen szemrevaló, ugyanakkor a fekete szín elég masszívnak hat, pláne ugye az otthoni környezetben, ahova covid idején jó eséllyel kerül, de ugyan ez a modell kapható fehér színben is. Az összepattintása a számítógéppel automatikusan megy, tényleg csak egy kábelt kell bedugni és muzsikál is.
Nem mindegy, hogy milyen papírt használunk a nyomtatónkban
Viszont, ha már tesztüzem, akkor megpörgettem a vasat csillogós fotópapírral is, és csíkos lett, mármint a kép. Kiderült, hogy egyáltalán nem mindegy, milyen papírt használunk a nyomtatóban. Így helyette beledobtam egy normál nyomtatópapírt, és láss csodát, nem voltak csíkok, kifejezetten jó minőségben nyomta ki telefonnal készített képeimet.
Később az alábbi választ kaptam a problémára:
Tintasugaras nyomtatóval tintasugaras technológiához készült fotópapírra tudunk csak nyomtatni. Műnyomó, vagy speciális bevonatú papír felületén a vízbázisú festék megfolyik. Ez a papír csomagoláson mindig fel van tüntetve. Amennyiben ez a „csillogós fotópapír” tintasugaras technológiához készült, nem szabad csíkozásnak megjelenni rajta fejtisztítás után. A fejtisztítás művelet a karbantartások menüpontból érhető/indítható el. Kb. 1-2 percig tart és felhasználói feladat (bővebben a használati útmutatóban). Javasoljuk Epson fotópapír használatát a géphez.
Kiváló irodai eszköz
Magyarán különféle színes grafikonok és tortácskák nyomtatására kiváló eszköz, csak kinek kell ilyeneket nyomtatnia 2021-ben, merül fel a kérdés. Annyi biztos, hogy egy három fős PR vállalkozásnak túlzás a beszállómodellnek számító EcoTank Epson L4160-as is, hiszen a kötelező aláírogatósdi munkát havi kb. 4000 forintból online is el lehet végezni, minden más meg úgy is elektronikus úton megy.
Időközben pedig arra is választ kaptam, hogy kik és miért használnak nyomtatót 2021-ben:
Minden olyan felhasználó, aki olcsó nyomatot szeretne készíteni és megéri neki, hogy 3 évig gondtalanul használjon egy nyomtatót (ingyenes 3 év garancia lehetőség jár a nyomtatóhoz). Minden olyan felhasználó, aki megunta, hogy egy 20 000 Ft értékű nyomtatóból 1 hónap alatt fogy ki az induló tinta és a boltba visszatérve azt tapasztalja, hogy kb. 20 000 Ft-ot kell fizetni a következő havi tintamennyiségért. Az Ecotank nyomtatókhoz adott induló tinta mennyiség akár 3 évre elegendő tintamennyiséget tartalmaz.
Már a pandémia előtti időkben is teret nyert a home office és a digitális oktatás, 2020 szeptembere óta pedig még többen rendezik be az „otthoni irodát” laptoppal, forgószékkel és nem utolsósorban nyomtatóval felszerelve. A nyomtató az elmúlt 1 évben az IT szegmens egyik legkeresettebb terméke lett.
Gazdaságos nyomtatóinkat az általános feladatok mellett használják orvosi receptnyomtatásra, számlázásra, minőségi fotónyomatok készítésére vagy pl. diákok a PDF formában kapott tananyag kinyomtatására.
Használják utazási irodák, grafikai stúdiók, privát angol tanárok, nyugdíjasok, cégvezetők 4-5 fős irodákba.
Nemrégiben egy főiskolás azt számolta ki, hogy a többszáz oldalas jegyzetüket eddig közel 10 000 Ft-ért tudta kinyomtatni fénymásolószalonban. Azóta, hogy beszerzett egy EcoTank nyomtatót kb. 1500 Ft-ért teszi ugyanezt.