A legfrissebb statisztika szerint az élelmiszervásárlások értéke növekedett a járvány előtti 2019-es időszakhoz képest – ehhez nagyban hozzájárult a 2020-as pánikvásárlás és spájzolás. 2021 első kilenc hónapjában is az előző évihez képest is 2%-kal többet hagytunk a pénztáraknál – emiatt viszont inkább a drágulást lehet okolni. Hiszen habár többet költöttünk, mennyiségben kevesebbet vittünk haza.
De mire ment el még a pénzünk?
A boltos költekezés második legnagyobb szelete az üzemanyag, 2019-hez képest alig néhány százalékkal költöttünk többet – a drágább benzinre, dízelre. A drágulás java persze októbertől zúdult az autózókra – írja a Blokkk.com.
Ezek mellett szép összeget költöttünk gyógyszerekre, tisztálkodásra és takarításra, a barkács, építőanyag piac pedig a kormányzati támogatások révén ugorhatott ekkorát.
Az új és használt járművekre, alkatrészeket visszafogottabban áldoztunk, ahogy a dohányárukra is. A boltos piac leggyorsabban bővülő szeletét a kütyük adták, a lakásfelújítások miatt pedig a lakásfelszerelésekre is költöttünk.
A digitális oktatás és a home office elég mélyen hatott a ruhavásárlási szokásainkra, ilyesmire nem költöttünk sokat. Míg a könyvekre, játékokra és egyebekre azért többet szánnunk, hiszen – ahogy a portál fogalmaz – könnyebb a gyerekkel otthon, ha van mivel játszania.