Zseniális megoldást talált arra a kávézó, hogyan legyenek udvariasabbak a vendégek a felszolgálóikkal
Az udvarias beszéddel kifejezhetjük egymás iránti tiszteletünket. A vendéglátásban dolgozóknál különösen fontos, hogy udvariasan és tisztelettudóan bánjanak a vendégekkel. Ez viszont nem mindig működik visszafelé, amit az egyik amerikai kávézó megelégelt – írja az upworthy.
Pénzbe kerül az udvariatlanság
A Virginia állambeli kávézó ártáblája néhány éve terjedt el a interneten, amivel a vendégeket próbálták udvariasságra buzdítani. A koncepció egyszerű volt, aki nem adta meg a kávézó dolgozóinak a tiszteletet, azoknak többet kellett fizetniük.
A CUPS Coffee & Tea elé kihelyezett táblán a következő felirat állt:
„Egy kis kávé lesz”: 5,00 dollár, „Egy kis kávét, szeretnék kérni”: 3,00 dollár, „Szia, szeretnék kérni egy kis kávét”: 1,75 dollár.
A kávézó egykori tulajdonosa, Austin Simms az ötlete után azt nyilatkozta, hogy csak vicces próbált lenni. Arra viszont egyáltalán nem számított, hogy ötlete vírusszerűen fog elterjedni. Annak viszont ő is örült, hogy fel tudta hívni a figyelmet arra, hogy a pult mögött álló dolgozók is emberek, akik megérdemlik az odafigyelést.
Bár az ötlet a vendégeknek és az internet népének is kifejezetten tetszett, a kávézó a koronavírus elterjedésekor bezárta kapuit.
Egy hatalmas esésnek köszönheti, hogy nem kell nyugdíjasként dolgoznia
A vendéglátósok helyzetére egy dél-karolinai eset is felhívja a figyelmet. Az egyik ház biztonsági kamerája rögzítette idén februárban azt az esetet, amikor egy ételszállító futár hatalmasat esett a kihordott ételekkel a ház előtti lépcsőn. A felvételen jól látni, hogy az idős futár alig bírt járni.
A történtek után az otthonában tartózkodó férfi kiment, hogy segítsen felállni a 72 éves Barbara Gillespie-nek, aki elnézést kért a történtekért. Kevin Keighront annyira mélyen érintette az, ami a házánál történt, hogy úgy döntött, gyűjtést indít, hogy a nyugdíjas korú Barbaranak ne kelljen többet dolgoznia.
Az esésről készült felvétel futótűzként terjed a TikTokon, amit már több, mint 3 millióan láttak. De nem csak a videónak volt nagy sikere, hanem az adománygyűjtésnek is.
Barbaranak 250 000 dollárt gyűjtöttek össze, aki az esést követő néhány napon belül beadta felmondását.
Az eset után szélesebb körű vita indult meg arról, hogy sok amerikainak miért kell a nyugdíjasként is munkát vállalnia, hogy fedezni tudja a megélhetési költségeit.