A februári Barcelonában tartandó Mobil Világkongresszus is alátámaszthatja, hogy hamarosan dúskálni fogunk a különböző hajtogatós telefonokban, ugyanis a pletykák szerint a Huaweitől a Motoroláig itt tervezik bejelenteni a gyártók az összehajtható mobiljaikat.
Mindenki másképp csinálja
Azon túl, hogy kellenek ilyen telefonok, nem nagyon van egyetértés a szakmában, így mindenki kicsit másképpen fog hozzá a megvalósításukhoz. Pl. ha megkérdezünk négy gyártót, hogy mit gondolnak, mi lenne az ideális formája egy összehajtható telefonnak, négy különböző választ kapnánk.
Ez abból a szempontból mindenképpen jó, hogy jelzi, az egyentelefonok kora véget ért.
Technológiai üvegplafon
Ez leginkább annak köszönhető, hogy 2018-ra érezhetően egy technológiai üvegplafonhoz ért a telefongyártás. Ez annyit tesz, hogy a telefonok elérték azt a szintet, hogy az újabb modelleket már nem érdemes megvenni, mivel annyira nem jobbak, mint a korábbiak.
Ezért mindenképpen üdítően hat, hogy a gyártócégek nem egy általános, bejáratott séma alapján fognak neki egy valóban forradalmi újítás kivitelezésének. De nézzük is meg, hogy mit lehet ezekről tudni.
A Royole
A Royole egy relatív ismeretlen kínai cég, ám mégis ők az elsők, akik már a piacon is jelen vannak az összehajtható telefonjukkal. Elsőnek lenni rendszerint dicsőség, de megvannak az árnyoldalai is.
A Royole szoftvere a tapasztalatok és beszámolók szerint erősen bugos és hajlamos összezavarodni a hajtást követően, ráadásul ebben a formájában szokatlanul vastag.
Mindenesetre arra jó, hogy megmutassa, milyen kihívásokat kell még leküzdeniük a fejlesztőknek. A Royole jelenleg csak Kínában kapható és ott is borsos áron mérik, több mint 350 000 forintnak megfelelő jüant kérnek el egy készülékért.
A Samsung
Mivel a világ vezető okostelefongyártójáról van szó, a Samsung összehajthatós próbálkozása a legismertebb.
Ugyan sokat még nem tudni a készülékről csak azt, hogy érkezik a Galaxy X névre keresztelt telefon, illetve azt, hogy a hajtogatást nem egy, hanem két képernyővel képzelik el, így a végeredmény egy könyv hatását fogja kelteni, melynek a nyitott, belső része lesz a nagy kijelzős verzió és, ha összecsuktuk, akkor látjuk meg a borítón működő kicsit.
Persze hozzá kell tenni, hogy a két kijelzős megoldásnak is megvan az ára, hiszen a kisebb nem fogja tudni nyújtani azt a teljesítményt, sem azt a külalakot, amit egy Samsung telefontól megszoktunk és elvárunk.
A hírek szerint az új kütyüt először február 20-án tekintheti meg a nagyérdemű, amikorra a Samsung meghirdette az új, Galaxy S10 bemutatását.
A Huawei
Erről az eszközről szinte semmit nem tudunk, leszámítva, hogy készül és, hogy a Huawei első akar(t) lenni vele a piacon. Az egyetlen apró kis extra infó, ami időközben beesett, hogy nagy valószínűséggel a Samsung két kijelzős dizájnját alkalmazzák itt is.
Xiaomi
A porondon lévő harmadik kínai gyártó, a Xiaomi egy teljesen másik megközelítéssel próbálkozik. A frissen kikerült videó alapján egy olyan készüléket fejlesztenek, mely egyetlen, kétfelé hajtható kijelzővel fog rendelkezni, ami ugyan két potenciális hibaforrást is magában rejt, már ami a kijelzőt illeti, viszont azt nem lehet eltagadni, hogy ezáltal sokkal modernebb és elegánsabb külalakot nyújt.
Jelenleg még nem tudni, hogy a Xiaomi mikor akarja a nyilvánosságnak is bemutatni az új telefonját, ám arra azért jó esély mutatkozik, hogy még idén eljön ennek az ideje.
A többiekre még várunk
A többi szóba jöhető cég még nem jutott el a bejelentésig sem, ezért velük egyelőre, adatok hiányában nem tudunk foglalkozni.ű Ahogyan az írásból is kiderül, kereskedelmi forgalomban egyelőre csak a Royole kapható és az is Kínában. De ha ránk hallgattok, nem ez lesz az a hajtogatós telefon, amit megvesztek.