Jelen állás szerint Magyarországon hagyományos oktatás veszi kezdetét szeptember elsején, ám sok országban rohamosan nő a fertőzöttek száma és itthon is fontos az óvatosság, így a kormány, az Operatív Törzs és a járványügyi hatóság folyamatosan értékeli a helyzetet és szükség esetén további intézkedésekről dönt. Ennek ellenére sok szülő próbál az utolsó pillanatig kivárni, és vannak olyanok is, akiknek komoly problémát okoz a tanévkezdés, nem is beszélve az esetleges elektronikai eszközökről…
Sokat kóstál a tanévkezdés
Több család általában már július végén, augusztus elején elkezdi beszerezni az iskolaszereket, ám az előző félév tapasztalataira tekintettel most sokan kivárnak vagy próbálnak beszerezni működő okoseszközöket, pláne ott, ahol több gyerek van – írja a Pénzcentrum. Alapból sem olcsó a beiskolázás – az elektronikai eszközök, bútorok, ruházkodás már csak hab a tortán. Az esetleges digitális oktatás azonban nagyban megkönnyíti a problémát: nem kell új tolltartó, tesicucc, ruha és a többi. Éppen ezért vár sok anyuka és apuka, de volt példa arra is, hogy az iskola vezetősége kérte meg a szülőket, hogy várjanak az általuk küldendő értesítésig, amiben leírják, mire, mikor lesz szükség. Mindenesetre az áruházak felkészültek a rohamra.
A portál megkérdezte olvasóit, hogy ők mire számítanak, hogyan vásárolnak idén. A válaszadók fele a hagyományos oktatásra készülve vette meg a szükséges felszereléseket, míg
15,3 százalék még kivár a vásárlással, 12 százalék viszont kifejezetten otthontanulásra készül és digitális eszközöket vásárol.
A válaszadók 10,8 százaléka felkészül mindkét eshetőségre, eközben sokan úgy gondolják, nem érdemes füzetet venni, hiszen még lehet használni a tavalyiakat.
Nem egyszerű a digitális oktatás
A szülők közül sokan panaszkodnak arra, hogy nem telik az előírt tanszerekre, ráadásul a digitális térben való jártasságuk is próbára lett téve az elmúlt félévben. A megkérdezettek negyedének kellett új számítástechnikai eszközt vásárolnia, erre átlagosan 125 ezer forintot költöttek, míg közel kétharmaduk vásárolt valamilyen kiegészítőt, átlagosan 32 ezer forintért.
Gondoljunk azokra a családokra, akik a válság miatt sok pénztől elestek, esetleg még több gyerek is van a családban, vagy csupán az egyik szülő gondoskodik a gyerek(ek)ről. Közülük többen az év közben szerzi be a kellékeket, ekkor egyrészt olcsóbb, másrészt nem egyszerre kell megvenni mindent.