Az élőzés nem az egyetlen olyan funkció, amihez mostantól szülői jóváhagyásra lesz szükség. Arról is csak a szülők dönthetnek például, hogy kikapcsolhatják-e azt a beállítást, amely elhomályosítja az üzenetekben megjelenő, vélhetően meztelenséget ábrázoló képeket – írja a 444.

A Meta azt is bejelentette, hogy az eddig csak Instagramon elérhető tinifiókos rendszer hamarosan megjelenik a Facebookon és a Messengeren is. A Meta tavaly az összes 16 év alatti Instagram-profilt automatikusan priváttá tette és úgynevezett Tini-fiókká minősítette. A tavaly bevezetett funkciók révén a 18 év alatti felhasználók szülei korlátozhatják, hogy gyermekük mennyi időt tölthet az alkalmazásokon,
meghatározott időszakokra letilthatják az Instagram használatát, sőt azt is nyomon követhetik, kikkel lép kapcsolatba a gyerek.
„A Facebook és a Messenger tinifiókjai hasonló, automatikus védelmi funkciókat kapnak majd, mint az Instagramon már bevezetett. Ezeknek a szigorított funkcióknak a célja a nem megfelelő tartalmak és a nem kívánt kapcsolatok kiszűrése, valamint annak ösztönzése, hogy a fiatalok értelmesen töltsék az idejüket” – írta a Meta.
A Facebook és a Messenger tinifunkciói elsőként az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban, Ausztráliában és Kanadában lesznek elérhetők. A Meta közlése szerint az Instagram tinifiókjait jelenleg világszerte 54 millió 18 év alatti fiatal használja, a 13–15 éves korosztály több mint 90 százaléka pedig betartja az alapértelmezett beállításokat.