Népszava: az élelmiszer megvásárlása gondot okoz az egészségügyi szakdolgozók jelentős részének
A lap a Független Egészségügyi Szakszervezet (FESZ) belső felméréséből tett közzé részleteket – melyet a 24.hu szemlézett. Ebből az derül ki, hogy az egészségügyi szakdolgozók 72 százalékának problémát jelent az élelmiszerek megvásárlása a jelenlegi bérek mellett.
A szakdolgozók mintegy harmada nem tudja megfelelően biztosítani gyermeke ruházati ellátását. Valamivel több mint nyolcaduk nem tudja fizetni a rezsijét, és ugyanekkora az aránya azoknak, akiknek a hiteltörlesztés is gondot jelent.
Tíz éve nem történt ilyen: a Standard & Poor’s leminősítette Magyarországot
Alig egy héttel azután, hogy a Fitch Ratings negatívra állította a magyar államadósság kilátását, pénteken a Standard & Poor’s első rendes idei felülvizsgálatakor az eddigi BBB szintről egy fokozattal, BBB- kategóriába sorolta le a magyar államadósságot.
Ennek ellenére Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter úgy látja. hogy a mostani leminősítés után nagyon rövid időn belül újra a felminősítések időszaka fog következni – írja a 24.hu.
Áldatlan állapotok egy békéscsabai kollégiumban
Igazán lehangoló körülmények között kell élniük a békéscsabai Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium lakóinak. A diákok az RTL-nek nyilatkoztak arról, hogy napi szinten mindössze 30 percig folyik meleg víz a csapból, a fűtés gyenge, és ha mindez nem volna elég, az áramhasználat is korlátozott.
Volt olyan diák, aki az idén még nem fürdött melegvízben. A konyhában ki van kapcsolva a gáz, és semmilyen elektromos készüléket nem használhatnak a kollégiumban, legfeljebb a telefonjaikat tölthetik.
Egyesek a beígértnél is nagyobb áremelést kaptak a Vodafone-tól
A Telex nézett utána, miként is lehetséges az, hogy a januári inflációkövető díjkorrekciós számlakiküldés során volt olyan előfizető, aki decemberhez képest az ígért 9-10 százalékkal fizetett csak többet, míg mások 14-20 százalékkal.
A Vodafone-tól ezzel kapcsolatban azt a választ kapták, hogy nem lehetséges 9,39 százaléknál magasabb mértékű díjkorrekció egyetlen előfizetőnél sem. Azonban előfordulhat, hogy valamilyen egyéb jutányosabb lehetőség csökkentheti a számlák végösszegét.
Zuhanó nyereségről adott számot a H&M, a világ második legnagyobb divatáru-kereskedője
A svéd ruházati üzletlánc éves árbevétele 12 százalékkal, 225,53 milliárd koronára nőtt a 2022-es pénzügyi évben. Az orosz, az ukrán és a belorusz piac eredményei nélkül az árbevétel-növekedés 15 százalék volt. Az adózott eredménye 3,566 milliárd svéd koronára zuhant, az egy évvel korábbi 11,010 milliárd koronáról.
A működési nyereség a 2021-es 15,255 milliárd koronáról 7,169 milliárd koronára csökkent, a bruttó haszonrés 52,8 százalékról 50,7 százalékra változott – adta hírül a Napi.hu.
Drágulnak Budapesten a fürdőgyógyászati kezelések
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. által üzemeltetett fővárosi gyógyfürdőkben február elsejétől növekedni fognak a támogatott fürdőkezelések önrészei – írja a Termalonline.hu. A főváros három nagy műemlékfürdőjénél, a Széchenyinél, a Gellértnél és a Rudasnál lesz jelentősebben érzékelhető az emelés.
A gyógyvizes medencefürdő díja mindhárom gyógyfürdőben 16 százalékkal emelkedik, azaz 2500-ról 2900 forintra drágul. A komplex ellátás tarifája sajnos jóval látványosabban, 3300-ról 4500 forintra emelkedik.
Az egyes kezeléseknél ugyanakkor nem várható ekkora árnövekedés. A portál megemlíti, hogy például a Gellértben az iszappakolás 11 százalékkal (1800-ról 2000 forintra), a gyógymasszázs 12,5 százalékkal (2400-ról 2700 forintra) drágul.
Még mindig a panelek kelnek el a leggyorsabban a lakáspiacon
A Piacesprofit.hu tette közzé az Otthon Centrum friss elemzését, melyből egyértelműen kiderül, hogy még mindig a panellakásokat lehet a leggyorsabban eladni, igaz azokat is két hónap alatt. Ez az intervallum ráadásul már majdnem két héttel nagyobb a 2022. II. negyedévihez képest.
Budapesten Budán és a belvárosban 58 nap az átlag, a külső pesti kerületekben azonban 67 napig is elfut ugyanezen érték. A régió központokban 64 napra nőtt értékesítési idő, viszont a megyei jogú városokban még csak 50 nap.
Egyre nagyobb üzlet a használt telefon
Az IDC piackutató cég becslései szerint 2022-ben 282,6 millió darab használt, illetve felújított mobiltelefon lelt gazdára világszerte, ami 11,5 százalékos növekedést jelent a 2021-es számokhoz képest – tájékozatott a Blikk.
Az IDC az előttünk álló évekre is további növekedést jósol, 2026-ban már várhatóan 413,6 millió használt készülék jut el egy új gazdához.