Marad a kenyér magas ára
Hiába olcsóbb a gabona, a késztermékek árai továbbra is emelkednek. Ez többek közt annak köszönhető, hogy az emelkedő alapanyagárak folyamatosan épülnek be a termékek előállítási költségeibe, amit a kenyér ára is jól tükröz. Az elmúlt egy évben ugyanis, a félbarna és a fehér kenyér ára közel 82,5 százalékkal emelkedett, ami a környező országokhoz képest is kiemelkedően magasnak számít. A 444.hu-nak nyilatkozó szakértő szerint annyiért már nem fogunk tudni kenyeret venni a boltokban, mint pár évvel ezelőtt.
Üzemanyagár: a felére is eshet, de akár nőhet is
Az Oroszország elleni újabb szankciók, az áfa és Kína járványkezelése is befolyásolhatja, milyen árakkal találkozunk a hazai benzinkutakon. A Független Benzinkutak Szövetségének elnöke szerint ráadásul a kis benzinkutak kompenzációja csúszott, miközben a megnövekedett energiaárakkal is meg kellett küzdeniük, ezért is kellett drágábban adniuk az üzemanyagot – hangzott el az ATV-ben. A Privátbankár.hu szerkesztője pedig rámutatott: visszaesik a kereslet, arra lépni fognak az üzemanyaghálózatok is.
Parragh László: Lassan meg kell tervezni az árstopok kivezetését
Az MKIK elnöke úgy látja, kezdenek összeállni a szükséges feltételek az árstopok kivezetéséhez. Szerinte ilyen az infláció és a forint árfolyamának a kedvező alakulása, de ide sorolható a növekedés és a fogyasztás visszaesése is. Parragh László a Magyar Nemzetnek adott interjút. A 2023-as gazdasági kilátásokról szólva elmondta: „az idei év várhatóan könnyebb lesz, mint az elmúlt esztendő, amely valóban nagy nehézségek elé állította az országot”.
Költségvetés: ez még a Kádár-rendszerben sem történhetett meg
Precedens nélküli, hiányos és szinte átláthatatlan a rezsivédelem jegyében módosított 2023-as költségvetés, ezt még jobboldali kötődésű közgazdászok is elismerik. A 24.hu annak járt utána, vajon átlépi-e a kormány a Rubicont, és a parlament megkerülésével felvállalja, hogy rendeleti büdzsét alkotott?
Romániában intézi a falunak a tankolást és a bevásárlást a polgármester
Molnár Róbert, Kübekháza polgármestere már jó ideje a szomszédos Romániában intézi a bevásárlásokat és tankolni is odajár, így 20-30 ezer forintot tud spórolni a családi kasszának havonta – derül ki az RTL riportjából. A polgármester a település pénzén is ott spórol, ahol tud: jövő héttől például az önkormányzati autókat is román benzinkútról tankolják majd, már közösségi adószámuk is van.
Olcsó élelmiszerekre vadásznak a netezők
Tavaly előretört a kiemelkedő ár-érték arányú termékek népszerűsége a legnagyobb hazai online kereskedőnél a nehéz gazdasági helyzet nyomán árérzékenyebbé váló hazai vásárlók körében. Az mmonline.hu-nak az eMAG adataira támaszkodó cikkéből kiderül, mostanra már nem csak az energiatakarékosabb háztartási gépekből, de a napi fogyasztási cikkekből, így akár lisztből és étolajból is online keresik a jó árúakat a hazai felhasználók.
Elérhető az egyszámjegyű infláció idén?
A benzinkutak forgalmában szemmel látható a csökkenés az ársapka megszüntetése óta, a kereskedelemben azonban egyelőre nem tapasztaltak jelentős visszaesést a szakemberek. Az ATV Híradónak nyilatkozó elemző szerint nem elérhetetlen az egyszámjegyű infláció idén: az év második felében jelentősen csökkenhet a pénzromlás üteme.
400 forint alatt tartja magát az euró
Alig változott a forint árfolyama kedd reggelre a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéshez képest a nemzetközi devizakereskedelemben – írja a 24.hu. Az euró jegyzése 396,44 forinton állt reggel hét órakor a tizenkét órával korábbi 396,46 forint után. A dollár és a svájci frank jegyzése is csökkent kissé, a dolláré 368,90 forintra 369,07-ről, a svájci franké pedig 400,68-ra 401,16 forintról.
Bajban vannak a háziorvosok
A fenyegető rezsiköltség emelkedés miatt a MOK Háziorvosi Csoportja kérdőíves felmérést végzett a kollégáik körében, amit a Pénzcentrum ismertetett. Mint kiderült, a magyar praxisok többsége nem kap támogatást a rezsiköltségeket illetően az önkormányzatától, sőt, nagy részüknek az iparűzési adót is teljes egészében be kell fizetniük ezen a télen is.
Tönkreveri az éttermeket és a hoteleket a drága energia
Az Európán kívüli vendégek fogadása jóval lassabban állhat helyre, azonban a szigorú kínai járványellenes korlátozások feloldása határozottan új lendületet adhat a nemzetközi turizmus helyreállásához. A vendéglátás ugyanakkor számos nehézséggel szembesült az elmúlt időszakban, egyrészt a fokozott munkaerőhiány miatt jelentősen emelni kellett a béreket, míg az elszálló energiaárak és élelmiszerek árai miatt elkerülhetetlen volt a kétszámjegyű, közel 30 százalékos áremelkedés.