Az élmezőnybe várják Magyarországot az inflációs feketelistán
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) friss jelentése alapján amíg Zimbabwében több mint 200 százalékos infláció várható, addig Norvégiában mindössze 3,8 százalékkal drágul majd az élet 2023-ban – írja a Pénzcentrum. A várható infláció hazánkban olyan magas lehet a szakértők szerint, hogy bekerülünk a TOP20 legnagyobb inflációt felmutató gazdasága közé.
Az infláció kikerülhetetlen, de csökkenthetőek a hatásai
Az árdrágulás hatásait minden nap érezhetjük a bőrünkön, ami a megtakarításainkat is felemészti, ha nem teszünk semmit. A hvg.hu és a Bankmonitor közös podcastja arról, hogy mire számíthatunk és arról is, hogyan befolyásolja az infláció a banki hiteleket, pénzügyi lehetőségeinket.
Úgy fűtöttünk mínusz 4 fokban, mintha plusz 1 lenne
Látványosan megugrott a magyarországi földgázfogyasztás az elmúlt héten a hidegebb időjárás miatt, de így is elmaradt attól, amit a korábbi évek tapasztalatai alapján ilyen időjárási körülmények között vártunk volna – írja a G7.hu. A kisfogyasztók takarékosságának köszönhetően több mint egy milliárd köbméter földgázt takarítottunk meg eddig a télen.
Két évvel ezelőtti áron a földgáz
A kormánynál ugyan beakadt az elhibázott brüsszeli szankciók lemez, az adatok viszont egészen mást mutatnak – írja az Mfor. A földgáz tőzsdei ára ugyanis a 2021 nyári szintet idézi.
Nőtt a sertésár
A Világgazdaság számol be arról, hogy történelmi csúcson a magyar piacot is meghatározó német sertésár, ami további húsáremelést jelezne előre, csakhogy van egy tényező, ami ezt megakadályozza.
Pénteken tovább csökken majd a dízel ára
Két forinttal lesz olcsóbb a kutakon a gázolaj – írja a Privátbankár. Az átlagárak várhatóan a következőképen alakulnak majd a hét második felében, a 95-ös benzin: 619 Ft/liter lehet, míg a gázolaj: 633 Ft/liter.
Ekkortól épülhetnek szélerőművek hazánkban
A napelemstophoz hasonlóan a szélerőművek építését ellehetetlenítő szabályokat is fel kell oldania a magyar kormánynak ahhoz, hogy hozzáférjen a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) támogatási forrásaihoz – írja a 24.hu. A korlátozásokat legkésőbb március végéig meg kellene szüntetni. A szakmai érdekképviselet szerint hatalmas a befektetői érdeklődés a szélenergia-hasznosítás hazai lehetőségei iránt, ám legalább két évbe telhet, mire a „berozsdásodott gépezetet” újra lehet indítani.
Bécsben kitalálták, hogyan lehet segíteni az embereknek a takarékoskodásban
Az osztrák főváros energiahálózatának fenntartója, a Wiener Netze az ellátási területéhez tartozó villanyórák felét, mintegy nyolcszázezer villamos fogyasztásmérőt cserélt már okosmérőre – olvasható a Piac és Profit cikkében. Az okos-villanyóráknak köszönhetően nemcsak az éves leolvasástól szabadulnak meg a fogyasztók, de folyamatosan nyomon követhetik az áramfogyasztásukat és leleplezhetik az áramzabáló műszaki eszközöket is.