Jóval drágább az étel, ha házhoz rendeljük
Az ételrendelés nagyon kényelmes dolog. De mennyivel fizetünk többet így? Tudjuk egyáltalán, mennyibe kerülne ugyanaz az étel, ha elslattyognánk a vendéglátóhelyre, ahonnan kihozták, és ott ennénk meg? Ennek próbált utánajárni a Telex. A lap megkereste a Foodpandát és a Woltot is, hogy megtudja, mennyivel mentek feljebb az árak.
Ennyibe kerülne a cukor, a liszt, ha holnap megszűnne az árstop
Mennyivel kerül most többe a kereskedőknek beszerezni az árstopos élelmiszereket, mint amennyiért megvehetjük? Mennyibe kerülnének, ha nem lenne árstop? Mennyire szállt el a helyettesítő termékek ára? Miért nem jó a kereskedőknek sem, hogy ekkora drágaság van? Korrigálhatnak-e az élelmiszerárak? Mire számíthatunk a bolti vásárlásaink során, jöhet-e pozitív fordulat az áraknál? A válaszokat a 24.hu cikkében olvashatjuk.
Mennyi törlesztőt merjünk bevállalni? Az infláció ezt is befolyásolja
A jelenlegi magas infláció az életünk minden területén érezteti a hatását, például komoly hatással van arra is, hogy mekkora törlesztőrészletet merjünk bevállalni egy esetleges hitelfelvételnél. A témát a Bankmonitor cikke járja körül.
Tovább csökkent az egy számjegyű infláció az euróövezetben
Az euróövezet inflációja 2023 januárjában várhatóan 8,5 százalékra csökken a decemberi 9,2 százalékról az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat gyorsbecslése szerint – ismerteti a Telex. Ami a leginkább felhúzza az inflációt, az az energia drágulása, mivel januárban 17,2 százalékkal drágult az előző januárhoz képest (a decemberi adat még 25,5 százalék volt). Ez követik az élelmiszerek, az alkohol és dohányáruk 14,1 százalékkal (a decemberben 13,8-ról nőtt), az ipari termékek (6,9 százalékra nőtt a decemberi 6,4-ről) és a szolgáltatások (4,2 százalék a decemberi 4,4 után).
Nem csak Magyarországon csappant meg a vásárlókedv
Csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben és az Európai Unióban decemberben havi és éves összevetésben is – írja a Napi.hu. Magyarországon csaknem négy százalékkal esett vissza a kiskereskedelem forgalma decemberben az előző évhez képest, míg az Európai Unióban 2,8 százalékos volt az éves visszaesés.
A Lidl is csökkenti a vaj árát
Szerdától lényegesebb olcsóbban vásárolhatjuk meg a vajat az Lidl üzleteiben, miután nemzetközi szinten is csökkent a tej beszerzési ára. A konkrét összegeket ebben a cikkben találod.
Megépázta a kiskutakat a benzinárstop időszaka
Eladott tartálykocsi és telephely, több tízmillós banki kölcsön, kényszerű tőkeinjekció más érdekeltségekből – ilyen és ehhez hasonló lépésekre kényszerültek a kis benzinkutasok, hogy kompenzálják a 2021 őszén bevezetett benzinárstop miatt elszenvedett veszteségeiket, nem beszélve a Mol által elvitt nagy vevőikről. A hvg.hu egy konkrét töltőállomás-üzemeltető példáján keresztül részletesebben is bemutatja, miből állt össze a veszteség, és milyen lépésekre kényszerül egy vállalkozás, hogy fenn tudjon maradni.
Lassan megfizethetővé válik a dízel Magyarországon
Pénteken ismét csökken a gázolaj nagykereskedelmi ára, így szerda után ismét olcsóbban tankolhatnak majd a dízeles autókkal járók. Literenként már „csak” 640 forint lesz a gázolaj átlagára a kutakon. A benzin esetében nem lesz most változás, az marad a szerdán meghatározott 615 forintos literenkénti átlagáron – írja a holtankoljak.hu portálra hivatkozva a Világgazdaság.
Hónapokat kell várni a hatósági áras tűzifára
Több hónapos várólista alakult ki a hatósági áras tűzifa programban. Van olyan állami erdészet, ahol még csak most teljesítik az októberben leadott rendeléseket – tudta meg az RTL Híradó. A csatorna azért kereste meg az erdészeteket, mert a napok óta tartó fagy miatt a kormány három régióra elrendelte az úgynevezett vörös kódot. Ilyenkor a szociális intézménynek kötelező befogadni a hajléktalan vagy bajba jutott embereket.