Az áremelkedés ellenére is borravalós nemzet maradtunk, csak máshogy
Nincs még itt a borravaló halála, sőt: a rekordinfláció és a gazdasági válság sem tudja megtörni a jattolási kedvünket – írja a Forbes. A lap szerint a borravaló formája ettől függetlenül még átalakulóban van, a pult mellé csúsztatott ötszázasok ideje lejárt.
Még jobban elszabaduló inflációt várnak Magyarországon
Újabb borús előjelet festett a Fitch Ratings a magyar gazdaság helyzetéről: a hitelminősítő új elemzése szerint a szolgáltató cégek áremelései Magyarországon és Lengyelországban is felhúzhatják az inflációt – írja a Portfolio. A Fitch Solutions már a héten előrevetítette, hogy a hiteltörlesztők esetleges emelkedése kettős recessziót hozhat itthon.
Már rég nem csak az áruk miatt szeretjük a sajátmárkás termékeket
Az élelmiszer-infláció idén januárban 44 százalékos volt, ilyen árak mellett az ember megnézi, hogy mi kerül a kosarába. Nem véletlen, hogy tavaly nagyot mentek a sajátmárkás termékek. A G7.hu cikke szerint azonban az már a múlté, hogy csak a megfizethető árukkal hódítanak, hiszen a jó minőség ugyanolyan követelmény az esetükben is, mint a nagy márkáknál. Nem is lehetne ez másként, hiszen ezt az adott áruházlánc a nevével szavatolja. Miért lehetnek mégis kedvezőbb árúak, mint a nagy márkák termékei? A cikkből választ kapunk a kérdésre.
Drágulhat a kakaó, a kávé: árat emel a Nestlé
A svájci Nestlé, a világ egyik vezető élelmiszeripari cége 9,3 milliárd frank adózott eredménnyel zárta a tavalyi évet, ami jelentős, 45,2 százalékos csökkenés a 2021. évihez viszonyítva. A Nestlé csoport további áremeléseket fog végrehajtani idén, miután a magas nyersanyagárak hozzájárultak a tavalyi profit csökkenéséhez.
Így drágulnak meg a fapadosok a következő években
Egy új kiadás nagyon sokba fog kerülni a légitársaságoknak. Ennek következtében az utasok tíz eurós (körülbelül 3900 forintos) jegyáremelkedéssel számolhatnak, a hat legnagyobb európai légitársaság ETS-hez kapcsolódó költsége pedig a 2019-es 0,5 milliárd euróról 2027-ben 5 milliárd euróra emelkedhet.
Nagyot zuhant az orosz gáz ára decemberben, de ettől még nem lesz rezsicsökkentés
Köbméterenként jó 300 forinttal olcsóbban érkezett Magyarországra az orosz gáz decemberben, mint az azt megelőző hónapban – derül ki az uniós statisztikából.
Folyamatosan csökken itthon a megújuló energia fűtésen belüli aránya
Míg az Európai Unióban jó ideje töretlen a javuló trend, Magyarországon néhány éve megtorpant a hűtésre és fűtésre fordított megújuló energiaforrások felhasználási arányának növekedése. Az OTP Ingatlanpont szakértője szerint a rezsiköltségek növekedése adhat új lendületet a magyar háztartások fenntarthatóbbá válásához. A Portfolio térképen hasonlította össze, hogy állnak az unió országai a megújuló energiával a lakóingatlanok fűtése, hűtése tekintetében.
Olcsóbb a gázolaj, mint a benzin a németeknél
Németországban hosszú idő után először február 14-én csökkent a gázolaj kiskereskedelmi ára az E10-es benzin árszintje alá: míg egy liter gázolaj átlagosan 1,762 euróba, addig egy liter benzin 1,763 euróba került. Erre korábban legutóbb tavaly május végén volt példa – írja a hvg.hu. Magyarországon egyelőre drágább a 95-ös benzin a dízelautók üzemanyagánál.