Nagyot drágulnak a bankszámlák - szinte mindenkit érinteni fog a díjemelés
Nagyot drágulnak a bankszámlák
Az infláció kibabrál a bankszámlásokkal is – írja az Azénpénzem.hu. Jókora díjemelésre számíthat szinte mindenki, de sokakat már el is ért a drágulás. Az OTP a hónap elején emelte díjat, de április 1-jétől így járnak a K&H és a Raiffeisen ügyfelei is. Az Unicredit és a CIB május 1-jétől hajtja ugyanezt végre.
Így élnék túl az inflációs válságot a nagy áruházak
Egyre kevesebbet vásárlunk a boltokban, amit az üzletláncok is megéreznek. Az infláció elszabadulásával így ismét előtérbe kerültek a jó öreg hűségkártyák, kuponakciók és pontgyűjtések. A Forbes azt mutatja be körképében, hogy az áruházak milyen módszerekkel próbálják magukhoz csábítani a vásárlókat.
Messze a valós képességei alatt teljesít a magyar gazdaság
A technikai recesszió miatt nem állíthatjuk, hogy ne lenne gond, hiszen a magas infláció miatt visszaesik a fogyasztás, az állami költségvetés forráshiánya és az uniós források késése miatt pedig csökkennek a beruházások, a magyar gazdaság potenciális növekedése azonban még így is 3–4 százalék közé tehető – mondta a Világgazdaságnak Regős Gábor, a Makronóm Intézet szakmai vezetője, akit az elmúlt időszak gyengébb növekedési adatai kapcsán kérdezett a Világgazdaság.
Nagyot zuhant az élelmiszergyártás és az energetika
A nyers adat szerint 0,2, munkanaphatástól megtisztítva 3,2 százalékkal esett vissza a magyar ipari termelés idén januárban – erősítette meg a Központi Statisztikai Hivatal az első becslés számait. Most részletesen is kifejtették, hogyan állt össze az adat.
A Lidl újabb 70 termék árát csökkentette
A különféle pékáruk mellett a baromfi rudacska ára is kedvezőbb lett a Lidl áruházaiban, és a nassolni vágyók is jó hírt kaptak. A konkrét termékekről és árakról ebben a cikkben olvashatsz.
Egyre jobban pörgetjük a hitelkártyákat
Egyre aktívabban használják a hitelkártyáikat a magyarok: miközben a kibocsátott plasztikok száma fokozatosan csökkent az elmúlt időszakban, a vásárlási forgalom, a hitelkeretek használati intenzitása és a követelések állománya is emelkedett – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adataiból. A hitelkártyák kihasználtságának emelkedése két fő okkal lehet magyarázható – írja a Világgazdaság. Az egyik, hogy a magyarok egyre tudatosabban használják a kártyáikat. A másik pedig, hogy a jelenlegi inflációs környezetben a megnövekedett napi kiadások finanszírozására is reális alternatívát nyújtanak a kártyákhoz kapcsolt hitelkeretek.
Bankpánik: az egész világon érezzük a két csődöt
Csütörtökön csődbe megy az Egyesült Államok 16. legnagyobb bankja. Vasárnap bezárnak egy másik bankot, amivel néhány napon belül megtörténik az USA történetének második és harmadik legnagyobb bankcsődje. Hiába lép közbe a bankfelügyelet, hétfőn csúszdára kerül egy sor bank, és óriásit veszít az értékéből a forint és az OTP is – írja a Telex. Mindenkinek csak egy kérdése van: akkor most megint összeomlik a pénzügyi világ, és egy éveken át húzódó válság jön, vagy meg lehet ezt még akadályozni?
Bekopogott a béradatoknál a valóság
Jóval kisebb volt a béremelkedés, mint a statisztikai adatok mutatják – írja a Napi.hu. Ha más módszertan alapján számolunk, a bruttó átlagkereset tavaly bruttó 404 ezer forint lehetett, hívja fel a figyelmet GKI Gazdaságkutató Zrt.
Indul az újabb tűzifa-pályázat, egy újdonsággal
Az idén is 5 milliárd forint áll rendelkezésre a szociális tűzifaprogram megvalósítására – jelentette be a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten. Dukai Miklós közölte: az önkormányzatok április 28-ig pályázhatnak az összegre, a pénzből megvásárolt tűzifát pedig a leginkább rászoruló családoknak osztják majd ki. A kiírás egy újdonságot is tartalmaz, erről is olvashatunk a Portfolio cikkében.
Flesch Tamás: 20 százalékos áremelést is elbírna a szállodapiac
A jelenlegi hitelkamatszintek mellett normálisan nem gazdálkodható ki egy szállodai beruházás – mondja a 24.hu podcastjában, a Dellában Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke. Az energiaárak az idén nem rombolnak úgy, mint tavaly, de így is a szállodaipari költségek 20–25 százalékára nőtt a rezsiszámla súlya a korábbi 5 százalékról. Ami a szállodák bevételi oldalát illeti, a fővárosi hotelek simán emelhetnék egyik napról a másikra 20 százalékkal az euró alapú áraikat, a piac észre sem venné – állítja Flesch.