A tölthető elemekkel nemcsak a környezetet védi a használója – hiszen ennyivel is kevesebb hulladékot termel -, hanem hosszabb távon pénzt is megtakarít. Az sem utolsó szempont, hogy számos összehasonlító életciklus-elemző tanulmány azt mutatja, hogy a nagyobb energiafelhasználásuk miatt rendszeres töltést igénylő általános háztartási készülékek esetében (pl. játékok, elemlámpák, hordozható hangszórók, fényképezőgépek) az alkáli elemek környezetterhelése nagyobb, mint a tölthető nikkel-metálhidrid (NiMH) elemeké – írja a 24.hu.
Már a 10. töltés után alacsonyabb üvegházhatású gázkibocsátást eredményez a tölthető NiMH elemek használata az alkáli elemek használatához képest ugyanazon energiamennyiség előállításához.
“Azon vásárlók számára, akik rendszeresen használnak elemes eszközöket, előnyös az alkáli elemről tölthető elemre váltani. Idővel jelentős megtakarítás érhető el – mind anyagi, mind környezetvédelmi szempontból. A tavalyi év során 300 millió alkáli elemet értékesítettünk világszerte, így komoly potenciális lehetőséget látunk abban, hogy vásárlóinkat szemléletváltásra és a tölthető elemekben rejlő potenciál maximális kihasználására ösztönözzük” – mondta a portálnak Emelie Knoester, az IKEA Range & Supply üzletág vezetője.
Számításuk szerint, ha minden vásárlójuk a nagyfogyasztású eszközeihez alkáli elem helyett tölthető elemet vásárolna, és azokat csak 50-szer töltené újra, 5000 tonna hulladékcsökkenést eredményezne éves szinten világszerte.