A H22 néven futó projekt keretében Helsingborg, Svédország déli részén fekvő tengerparti városban indult el az Ikea új projektje, amiben a városiasodás nehézségeivel – például a szegregációval, a társadalmi egyenlőtlenségekkel és a különböző fenntarthatósági kérdésekkel – foglalkoznak. Arra keresik a választ, milyenek lesznek a jövőben a megfizethető otthonok, mit osztanának meg egymással az emberek és mihez ragaszkodnak, hogyan tudják csökkenteni az ökológiai lábnyomukat, illetve, hogyan vásárolnak és milyen logisztikai megoldásokra lesz szükség a jövőben – írja a Napi.hu. Marcus Engman, az Ikea-áruházakat üzemeltető Ingka Group kreatív igazgatója elmondta, hogy 2022-re valós megoldásokat szeretnének bemutatni a fenntartható városok számára, amelyek megfizethetőek, és praktikusak az emberek, a környezet és a társadalom számára egyaránt.
A lakossággal és partnerekkel együttműködve ötleteket dolgoznak ki, május 30-tól július 3-ig pedig egy expót is rendeznek, ahol megosztják a fejleményeket.
Egyik cél a városi gazdálkodás népszerűsítése, a terményeket pedig a “piac” és a “konyha” használja majd fel, míg a kikötőben a kiskereskedelem és a gyártás jövőjét járják körül. A közeli erdőben a gyerekek a fenntartható lakhatással ismerkedhetnek meg.