A Netflix tartalombankja több mint ötezer nézhető anyaggal rendelkezik (persze ez a szám régiónként valamelyest eltérő lehet), így biztos sokakban felmerült már, hogy miért van az, hogy ebből a gigantikus mennyiségből konok következetességgel alig pár tucatot dobál fel nekünk a csatorna?
Erre persze a válasz nem túl bonyolult, a Netflix tartalomajánló algoritmusa mozgatja a szálakat a háttérben és olykor gondolhatja úgy például, hogy nem azért néztél meg egy filmet, mert bejött a horrortéma, hanem azért, mert a film nyert valami díjat, így a horrorok helyett díjnyertes filmekkel kezdi elárasztani a képernyődet, amitől egy idő után frusztrált leszel és méltán. Hogyan segíthetünk tehát a Netflix algoritmusának? Szerencsére erre is van megoldás, sőt, több is.
Létezik egy oldal, az a neve, hogy Netflix codes, ami a csatornán éppen elérhető tartalmakat különféle fő és alkategóriákba rendezi.
Ez azt jelenti, hogy például a horror műfajon belül is létezik vagy tizenkét alkategóriája, de a romantikus zsánert is képes még vagy nyolc alműfajra szálazni, úgyhogy ezek között már egészen biztosan megtalálod, amihez éppen kedved van.
Persze távol van ez a tökéletestől, hogy egy példát is mondjunk rá, a mélytengeri horror kategóriája per pillanat üresen tátong, miközben Spielberg nagy klasszikusa, A cápa meg elérhető a csatornán, viszont ezt a Netflix valamiért nem tekinti mélytengeri horrornak.
A fentihez hasonló kisebb szépséghibákat leszámítva azonban a Netflix codes oldal segítségével lényegesen bővebb és az igényeinkre szabott választékból böngészhetünk magunknak néznivalót és már csak azt kell eldöntenünk, hogy ha mondjuk akció-kaland vonalon vagyunk rajta, hogy az háborús, kémes, bűnügyi, western, vagy inkább valami humoros sztori legyen.
Hogy működik?
Igazából pofon egyszerű a dolog, de többféleképpen is elintézhetjük. A legfapadosabb megoldás az, ha a böngészőnkben simán felmegyünk a Netflix codes oldalra és rákattintunk a nekünk tetsző fő, vagy alkategória kódszámára és máris a Netflix felületén találjuk magunkat, ahol válogathatunk a témába vágó tartalmak közül.
Ebben a megoldásban az a jó, hogy nem csak a böngészős verzióval működik, hanem olyan készüléken is használhatjuk, amire már telepítettük a Netflix alkalmazást, ebben az esetben ha a kódszámra bökünk, akkor az applikáció nyílik meg a megfelelő tartalmakkal.
Okostévék esetében ez sajnos nem minden esetben működik, ahol gyöszös a böngésző, ott eleve nem fogja betölteni nekünk a honlapot, így a tévés megoldás annyiban bonyolódik, hogy egy másik eszközön böngészőből megnézzük a kategóriákat, majd a végül kiválasztott filmet kénytelenek leszünk manuálisan bepötyögni a tévés Netflix app keresőjébe.
Ha nem akarunk kódok között pötyögni, akkor érdemes felugrani a chrome webáruházba és hozzáadni a Better Browse for Netflix névre hallgató bővítményt a böngészőnkhöz. Ha ezt megtettük, akkor egy új opció jelenik meg a Netflix főoldalán a már megszokott ötös (Home, TV Shows, Movies, New & Popular, My List) mellett és ez a Browse all névre fog hallgatni, ha rákattintunk, máris műfajok alapján kereshetünk a tartalmak között.