Lenyűgöző technológia: ilyen lehet a jövő, amiben nincs okostelefon, se számítógép
Valószínű sokaknak ismerős lehet az a szituáció, amikor egy idegen nagyvárosban bolyongva, a telefon képernyőjét nézve próbáljuk megtalálni a helyes irányt. Ennél is sűrűbben látni embereket, akik telefonálva sétálnak az utcán. De mi történne akkor, ha ezek a készülékek eltűnnének, de az általuk nyújtott funkciók megmaradnának?
Ma megszokott, hogy a telefonon használunk egy appot, vagy a számítógépen a kurzorral a megfelelő helyre kattintunk bizonyos információkért. Imran Chaudhri, az Apple egykori formatervezője és a Humane társalapítója egy olyan jövőt vázol fel, amelyben a mesterséges intelligencia lehetővé teszi, hogy eszközeink “eltűnjenek”.
Az általa kifejlesztett megoldás egy olyan viselhető eszköz és egy egyedi platform, ami a mesterséges intelligenciára épül.
Használatához se okostelefonra, sem semmilyen más viselhető eszközre nincs szükség.
Az eszköz hallja és látja, amit a felhasználója is hall vagy lát. Ott van a mindennapi életben és pótolja az eddigi okoseszközöket úgy, hogy nem kell a kijelzőbe merülni.
Így működik a Humane
Imran Chaudhri a TED előadásának keretében megmutatta, hogy kell elképzelni a kijelzőmentes jövőt. A kabátjára volt csíptetve egy kis eszköz, amihez hozzáért, majd megkérdezte, hol tud virágot venni a feleségének. A készülék pedig pillanatok alatt mondta is a választ.
De arra is képes az eszköz, hogy egy több órás megbeszélés után összefoglalja, mi volt a lényeg. Ugyanígy segít munka során kiszűrni a fontosabb e-maileket, teendőket és meghívókat.
Tehát egyfajta személyre szabott memóriaként és asszisztensként tud szolgálni a Humane, ami rendszeres használattal fejlődni is tud a felhasználó igényei szerint.
Bámulatos pillanat volt, amikor a bemutató során egy csokit megmutatott a készüléknek, hogy azt elfogyaszthatja-e. A válasz itt is azonnal jött és az MI segítségével felhívta a viselője figyelmét, hogy az egyik összetevőre érzékeny.
De nem csak kamera van az eszközben. Ha szükséges, a legfontosabb információkat (például, hogy ki hív minket) akár ki is vetíthetjük a tenyerünkre. Ezáltal valóban nincs szükség semmilyen hagyományos kijelzőre, ami ma még a mindennapokban használunk.
Imran Chaudhri elmondta, hogy ma még csak a mesterséges intelligencia mögötti lehetőségek felszínét kapargatjuk. Készülékükről további részleteket néhány hónap múlva fog elárulni.