Harry herceg önéletrajzi kötete lett az Egyesült Királyság leggyorsabban fogyó könyve, mivel a megjelenés első napján 400 ezer eladott példányt jegyeztek. Ebbe viszont nem csak a nyomtatott, hanem az e-könyvek és hangoskönyvek eladásait is beleszámolják – tudta meg a Guardian.
A könyvet kiadó Transworld Penguin Random House igazgatója, Larry Finlay elmondta, hogy mindig is tudták, hogy népszerű lesz a könyv, de ezek a számok minden várakozásukat felülmúlták.
Még a Harry Potter-regényfolyam egyes köteteinek eladási számait is megelőzte a herceg önéletrajzi könyve.
Az eddigi abszolút rekordot a Harry Potter és a halálos szentek című regény tartja. J. K. Rowling brit írónő regényfolyamának hetedik epizódjából, amely 2007 júliusában került a piacra, a megjelenés utáni első teljes napon Nagy-Britanniában 2,65 millió, az Egyesült Államokban 8,3 millió – vagyis csak a két legnagyobb angolszász piacon majdnem 11 millió példány kelt el – tette hozzá az MTI.
A kedden megjelent könyv azért is örvendhet nagy népszerűségnek, mert olyan titkokra is fény derül, miszerint Vilmos, a trónörökös néhány éve fizikailag megtámadta.
A vita Harry amerikai felesége, Meghan hercegnő körül robbant ki, akit a könyvrészlet szerint Vilmos nehéz természetűnek, gorombának, nyers modorúnak nevezett, Harry viszont azzal vádolta bátyját, hogy “a sajtóban Meghanról elterjedt narratívát szajkózza”. A szóváltás odáig fajult, hogy a trónörökös elvesztette önuralmát, és káromkodások közepette, a gallérjánál fogva a padlóra teremtette öccsét, miközben nyakláncát is elszakította – olvasható a kedden hivatalosan is hozzáférhetővé vált kötetben.
De Harry azzal is megvádolja a könyvben apját, Károly királyt, hogy a saját érdekeit helyezi előtérbe.
A kötetet a Good Morning America című műsorban is népszerűsítette a herceg, ahol többek között azt is elárulta, hogy nem hiszi, hogy a feleségével valaha is visszatér majd az Egyesült Királyságba a királyi család dolgozó tagjaként.
A “Spare” című 407 oldalas mű március 17-én jelenik meg magyarul a Corvina kiadásában, “Tartalék” címmel.