Durván elszálltak az esküvők árai
Az RTL-nek nyilatkozva elmondta egy rendezvényszervező, hogy egy átlagos budapesti esküvő 2023-ban már 6 millió forintba kerülhet. Tavaly mindez még kijött 5 millióból, de idén a továbbra is növekednek az élelmiszer- és energiaárak.
A legjobban a szakértő szerint a catering szolgáltatók költségei nőttek leginkább. Manapság viszont egyre többen kihasználják, hogy a nem csúcsidőnek számító hónapokban vagy napokon kedvezőbb áron juthatnak hozzá a szolgáltatásokhoz.
Elmentünk egy szlovák és egy magyar Lidl-be, hogy összehasonlítsuk az árakat – íme az eredmény
A Startalap Vásárlás rovatának munkatársa, Pitz Dániel hasonlította össze a szlovákiai és az itthoni Lidl árait. Míg egy hazai áruházban 1699 forint volt egy kiló fürtös paradicsom, addig a párkányi üzletben most akció keretében 951 forint volt. De kígyóuborka is lényegesen olcsóbb, ami idehaza 699 forint, Szlovákiában alapáron 378 forint, azaz majdnem féláron juthatunk hozzá.
A sárgaburgonya kilója a budapesti üzletben 499, ami Párkányban már csak 381 forint volt, igaz, ott csak 5 kilós hálóba csomagolt verziót lehetett vásárolni. Ha már burgonya, akkor megnéztük a mirelit hasábburgonyát is, aminek kilója idehaza 1099 forintba, odakint pedig 951 forintba kerül.
A kilós rizs közel 15 százalékkal olcsóbb a szlovák Lidl üzleteiben, ahol 554 forintért, míg idehaza 649 forintért vehetünk egy kilót. Raádásul mindezt úgy, hogy a magyar üzletekben most le van árazva 699 forintról. További érdekes részletek ide kattintva derülnek ki.
Az energiaválság miatt dőltek be az állami kórházak tervei
A 2021-es évhez képest az állami kórházak energia- és gázszámláinak többletköltsége 120-150 milliárd forint 2023-ban – mondta a Magyar Kórházszövetség (MKSZ) által, a tagszervezeteik körében végzett felmérés eredménye alapján Velkey György, a szervezet elnöke, aki a Portfolio.hu-nak nyilatkozott.
Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a szakápolók hiánya mindenhol teljesítménykorláthoz vezetett, a speciálisan képzett szakápolók nélkül pedig a műtéti számok csökkeni fognak.
Magyarország oroszgáz-függő maradt, míg Európa búcsút intett Putyinéknak
Németország alig egy év alatt függetlenedett az oroszoktól, ahhoz képest, hogy 2022 elején még 55 százalékban tőlük szerezte be a gázt – írja az RTL.hu. A német nagyvállalatok szintén nem vásárolnak már Oroszországtól. Az első számú importpartner Norvégia lett, de több gázt vesznek a Benelux országoktól és Franciaországtól is.
Csehországban nyolc hónap alatt 97-ről 3-4 százalékra csökkentették az Oroszországból vásárolt földgáz arányát. A közép-kelet-európai országok közül gázellátás szempontjából a legjobb helyzetben talán Románia van, mivel fogyasztásuk nagy részét hazai gázmezők által fedezik. A lengyelek is felmondták az oroszokkal a kötött gázszállítási szerződést, a szlovákok pedig szintén norvég gázra váltanak.
A magyar kormány az egyik egyedüli, amely még mindig az orosz gáztól függ, annak ellenére, hogy az EU-tagállamok nagy része már máshonnan szerzi be az energiaforrást.
A csúcsot döngeti a magyar tojásdrágulás az Európai Unióban
Az élelmiszerárak 2022-ben idehaza masszívan elszálltak. Az egyik legnagyobb drágulás egyértelműen a tojásé volt – emlékeztet a Pénzcentrum.
A 2023. januári adatok alapján kijelenthető, hogy míg a tojás ára az EU-ban átlagosan 30%-kal volt magasabb, mint 2022 januárjában, addig Magyarországon 80 százalékkal kellett többet fizetnünk érte.
Jelentősen emelte árait az IKEA a villanyautó töltő állomásokon
A bútoráruház kifejezetten baráti, 80 Ft/kWh áron kínálta az elektromosautó töltés lehetőségét áruházai parkolóiban. A héten azonban gyakorlatilag több mint a duplájára emelte ezt a lehetőséget, amit már 190 Ft/kWh tankolási díjért lehet igénybe venni – írja a Villanyautosok.hu. Töltésenként pedig 85 forintos „kényelmi díjat” is fizetni kell.
Az Örs vezér téri, valamint a budaörsi IKEA áruháznál egyszerre 14-14 autó tölthető. A soroksári egységnél még ennél is több, 18 jármű egyidejű tankolására van lehetőség, a maximálisan 22 kW teljesítményű AC töltőkön.
Minden idők második legnagyobb bankcsődje Amerikában: bezárták a Szilícium-völgy bankját
Alig pár óra alatt omlott össze az amerikai bankszektor egykor a legsikeresebbek közé tartozó pénzintézete; a felügyeleti szerv bezáratta a Silicon Valley Bankot – írja a hvg.hu. A bedőlés úgy indult, hogy kudarcba fulladt egy részvénykibocsátási és tőkebevonási akciójuk, az ügyfelek pedig elkezdték kivonni a betétjeiket.
Az intézmény problémái az egész szektort érintik; a négy legnagyobb amerikai bank csütörtökön csaknem 52 milliárd dollárt veszített, és három éve nem zárt ilyen rossz napot a pénzintézeti részvények tőzsdéje.
Ledöbbentek a Való Világ játékosai, hogy elszálltak az ára három hónap alatt
Több mint 100 napot töltöttek bezárva a ValóVilág legtovább jutó játékosai. Most arról kérdezték őket, milyenek is voltak az első szabad napjaik. Többen is úgy nyilatkoztak, hogy elképedtek, milyen drága lett az élet, amíg ők a valóságshowban szerepeltek.
Megláttam az árakat és nem hittem a szememnek. Mielőtt bementem a villába, 400 forint körül volt egy zacskó chips. Az, hogy most 650, az egy vicc! Tátott szájjal néztem – idézte fel VV Rico, amikor azzal szembesült, hogy alig valamivel több, mint három hónap alatt milyen áremelkedés zajlott le az üzletekben. VV Reni az üzemanyagok árán akadt ki, hiszen amikor bementek a villába akkor még benzinárstop volt.