Ugyan a Fitbit Charge 5 még nem jelent meg és egy jó ideig nem is fog, annyit azonban már tudunk róla, hogy a széria hagyományaihoz híven méretét és a tudását tekintve valahol a Fitbit Inspire és a Versa között fog elhelyezkedni. Ez azt jelenti, hogy keskeny lesz, egy téglalap alakú kijelzővel és a méretéhez képest irgalmatlanul sok funkcióval rendelkezik majd.
Nem könnyű a feladat, ugyanis a Fitbit Charge 4 eléggé magasra tette a mércét a beszerelt GPS-szel és a meglepően pénztárcabarát árával, így a Fitbit Charge 5 fejlesztőinek komolyan rá kell készülniük, ha az utóbbi tulajdonság megtartása mellett szignifikáns újításokkal akarnak előrukkolni.
Mikor érkezik és mennyibe fog kerülni?
A Fitbit Charge szériája hagyományosan kétévente újul meg és mivel a Fitbit Charge 4 2020 áprilisában került a boltokba, valamint ha feltételezzük, hogy a cég megmarad a járt úton, akkor a legvalószínűbb, hogy a Fitbit Charge 5-tel legkorábban valamikor 2022 tavaszán fogunk találkozni.
Ami az anyagiakat illeti, vélhetően a Fitbit Charge 5 nem lesz drágább, mint a széria negyedik darabja volt, ugyanis a Fitbit híres arról, hogy nem adja drágábban az új termékeit a régiek kezdő áránál.
Ezt figyelembe véve és nem számolva a magyar ÁFÁ-ból származó különbözetet, olyan 50 000 Ft környéki összegről indulhat majd a kütyü értékesítése. Ugyanakkor előfordulhat, hogy a Fitbit valamelyest differenciálni akar a Charge 5 és az ugyanezen az áron elstartolt Fitbit Luxe között és egyelőre nehéz volna megtippelni, hogy a kettő közül melyik lesz a drágább.
Sima vonalak
A Fitbit dizájnja a Fitbit Charge 4 megjelenése óta fejlődött, és arra számítunk, hogy a Charge 5 ugyanazon tervezési elveket fogja követni, mint a Sense, Versa 3, Inspire 2 és Luxe. Ez sima, lekerekített éleket, lágyabb szilikont és a fekete, homok, illetve korall árnyalatait jelenti.
Volt egy speciális kiadású Fitbit Charge 4, amely a normál szilikonos változat mellett egy szövetszalaggal érkezett, de úgy tűnik, hogy a vállalat eltávolodik ettől az iránytól, és inkább a fémre és a bőrre összpontosít a prémium pántoknál. Ezek egyike sem jó választás edzéshez, így a Charge 5 vélhetően kitart a szilikon mellett.
Nagyobb felbontású, színes kijelző
A Fitbit Luxe bebizonyította, hogy lehetséges szuper kompakt, szuper színes AMOLED kijelzőt készíteni, és mi szívesen látnánk egyet a Fitbit Charge 5-ön is.
Bár anno ésszerű választás volt, amely segített is meghosszabbítani az akkumulátor élettartamát, a Fitbit Charge 4 fekete-fehér képernyője mára elavultnak hat – különösen akkor, amikor az olcsóbb okoskarkötők, mint a Huawei Band 3 Pro és a Xiaomi Mi Smart Band 5 színesben szaladgálnak a piacon.
Egy nagyobb felbontású kijelző szintén előnyös lenne. Arra ugyan nem számítunk, hogy majd a térképnézegetéshez fogjuk használni azt a pöttöm képernyőt, ugyanakkor a több pixel több szöveget is jelent a képernyőn, ami az okostelefonos értesítések és a statisztikák megjelenítése szempontjából nem utolsó dolog.
EDA stresszfigyelés
A Fitbit Sense kiemelkedő jellemzője, hogy az elektrodermális aktivitás (EDA) monitorozásával képes mérni a stressz szintjét. A legtöbb fitneszkövető, amely azt állítja, hogy a stressz mérésére képes, ezt a pulzusszám-változékonyság megfigyelésével teszi (és a Charge 4 is képes erre), de az EDA-ellenőrzés újszerű eszköz, és ez az, ami a Fitbit Charge 5-öt igazán kiemelné a riválisai közül.
Irányított légzéses foglalkozások
A Fitbit Charge 4 képes mérni a légzésszámunkat, amit később a telefonon lévő Fitbit alkalmazásban ellenőrizhetünk, de miért állnánk meg itt?
Az egyik legjobb funkciója az olyan modern okoskarkötőknek, mint a Fitbit Versa 3 és a Garmin Lily, az az
irányított légzésfoglalkozások hozzáadása, amelyek arra ösztönöznek minket, hogy stresszes helyzetekben szánjunk egy-két percet arra, hogy csendben üljünk és nyugodtan lélegezzünk, ezzel csökkentve a pulzusszámunkat.
Ez szépen kiegészítené a fentebb taglalt EDA stresszfigyelést. A Fitbit Luxe és az Inspire 2 is alapértelmezésben tartalmazza a légzésfigyelést, így meglepődnénk, ha ez a funkció nem kerülne fel a Charge 5-re is.