Ha már úgysem mehetünk sehova és a Netflixet is oda-vissza végignéztük, meg a könyvespolcunkról is már csak olyan kötetek sorakoznak, amiknek betéve tudjuk minden sorát, unaloműzőnek érdemes a játékokhoz fordulni. De nem csak akármelyikhez, hanem azokhoz, amiket legalább ketten tudunk játszani. Ezek a játékélmény mellett arra is jók, hogy az utóbbi időben meglehetősen sivárra sikeredett szociális életünkön is lendítsenek valamit, hiszen ezt az élményt megoszthatjuk egy, vagy több másik hús-vér emberrel is.
Don’t Starve Together
A Don’t Starve egy igen hangulatos játék, ami már négy éve vaskosan benne él a köztudatban.
A történet viszonylag egyszerű, képzeljük el az Alice Csodaországban-nak a gótikus horrorverzióját, na a karakterünk annak a közepén tér magához egy szál semmiben (még egy nyamvadt ereszcsatornája sincs) és hozzá kell látni a túléléshez, ami szinte lehetetlen, de közben roppant szórakoztató feladat.
Na, hosszas unszolás után, végre megjelent ennek a játéknak a multi verziója is, ami lehetővé teszi, hogy többen is részt vehessünk benne és egymást segítve próbáljuk túlélni a szarvasküklopszok támadását.
Sea of Thieves
Megint csak nem egy tök ismeretlen cím, a Sea of Thieves az egyik leghangulatosabb kalózszimulátor, ami csak létezik a játékvilágban.
Már csak azért is, mert nem kizárólag a kalózkodás kalandos részére fókuszál, hanem ha úgy tartja kedvünk, lazán hajózgathatunk a tengeren anélkül, hogy bárkibe bele kellene kötni.
Ez azért rendkívül üdítő, mert a játék keretein belül így akár egy csoportos összejövetelt is szervezhetünk, ahol jókat dumálhatunk egymással, röhöghetünk, illetve ha már összejött a csapat és amúgy is egy kalózhajón vagyunk, akár némi, bunyó, gyújtogatás és fosztogatás is beleférhet a keretek közé.
Darksiders Genesis
A Darksiders sorozat negyedik része ez a játék. Mint az előző három epizódban, most is az apokalipszis négy lovasának egyikét alakítjuk, ám ezúttal a játék készítői szakítottak az eddig megszokott TPS nézettel és inkább a Diablo-val népszerűvé vált felülnézetes, egérgombbal kaszabolós életérzés vonalán indultak el. Ugyan ebben nem lehet olyan össznépi dzsemborikat rendezni, mint a Sea of Thievesben, de egy haverunkkal remekül elszórakozhatunk, miközben közösen nyomunk le mindenféle rusnyábbnál rusnyább pokolfajzatot.
Overcooked 2
A mostanra már a második résszel is jelentkező sorozat egy főzős játék, amiben 1-4 játékos próbálkozhat a befutó kajarendelések elkészítésével. Ez első blikkre egyáltalán nem hangzik nehéznek, de ez nem felel meg a valóságnak.
Képzeljünk el egy viharba került hőlégballonon berendezett konyhát, ahol fejetlen csirkékként szaladgálnak a séfek és próbálják a recepteknek megfelelő sorrendben elkészíteni az ételeket a rendelkezésre álló, meglehetősen rövid határidőn belül.
Olajozott csapatmunka kell itt a sikerhez meg hidegvér és csak semmi veszekedés.
Outward
Az Outward egy szemét játék. Képzeljük el a szerepjátékok klasszikus fantasy környezetét, csak ezúttal a karaktereink nem tűzlabdákkal dobálózó mágusok, vagy a fél világot kardélre hányni képes rettenthetetlen lovagok, hanem mezei átlagjózsik, a fejlődés, szintlépés, tapasztalati pontszerzés leghalványabb esélye nélkül. Itt mindent nekünk kell megoldanunk, megfelelő cuccokat szerezni, no meg pénzt, ráadásul mindezt egy olyan világban, ahol egy rosszabb napon akár az első szembejövő sánta bandita is röhögve a fejünket veheti.
Ugyan ez így szívásnak hangzik, viszont megemeli a kooperáció tétjét, valamint az apró sikerek (egy agresszív, magányos hiéna utolsó pillanatos agyonverése pl.) óriási diadalnak tűnnek.
Ez egy tökéletes játék arra, hogy megosszuk egy barátunkkal, remekül fogunk szórakozni benne, ha csak nem vagyunk olyanok, akik mindig a másikat teszik felelőssé a kudarcért, mert akkor egy idő után veszekedni fogunk és nem játszani, az meg hülyeség.