Hajtogatható telefonok
A mobiltechnológia régi restanciáját igyekszik törleszteni a hajtogatható telefonok piacra dobásával.
Az első hírek még 2013 környékén kezdtek keringeni arról, hogy technikai szempontból lehetséges ilyesmit csinálni, aztán a Samsung fel is pattant erre a vonatra, aztán éveken át nem született semmi kézzelfogható eredmény. Ez mára kétségtelenül megváltozott.
Korábban mi is írtunk arról, hogy egyszerre több gyártó is ráharapott az ötletre, sőt, Kínában már év eleje óta kapható is egy helyi cég által gyártott hajtogatható okostelefon.
Mostanra már az is biztossá vált, hogy 2019 lesz az az év, amikor a piacokon megjelenik ez az újítás, hiszen a Samsung terméke már most áprilisban a boltokba kerül, míg a Huawei hasonló elven működő telefonja valamikor nyáron fog megérkezni.
5G-s telefonok
Ugyan az 5G-vel kapcsolatos ellentmondások közül akad még pár, amit tisztázni kellene (pl. hogy mennyire ártalmas az egészségre, hogy mást nem mondjunk), az informatika nem lassít és 2019 sok szempontból az 5G-s telefonok évének ígérkezik.
A nagyobb gyártók közül a Motorola, a Samsung, a Xiaomi és a Huawei mind jelentkeztek már, vagy jelentkezni fognak idén olyan okostelefonokkal, amelyek támogatják az 5G-s kapcsolatot, ami elsősorban az Ultra HD minőségben való élőzést, illetve a 3D-s videók készítését fogja nagymértékben megkönnyíteni, vagyis pontosabban fogalmazva, egyáltalán lehetővé tenni.
Vezeték nélküli töltők
A telefonok vezeték nélküli töltése ma már nem nagy cucc, de mi van a laptopokkal, vagy a fülhallgatókkal?
A laposok terén a Dell tesztelte ezt először egy 2017-es termékével, amibe a WiTricity startup cég technológiáját szerelték bele. Persze nem árulták éppen olcsón, ezért mindenképp jót tesznek az iparágnak az olyan vállalkozások, mint amilyen az Energysquare, akik laptopok számára fejlesztettek ki egy univerzális vezeték nélküli töltőállomást.
Ami pedig a füleseket illeti, ott az Apple igyekszik beelőzni a mezőnyt azzal, hogy bejelentették, az AirPods következő, vélhetőleg még 2019-ben megjelenő szériája már vezeték nélkül tölthető lesz.
Okosfejhallgatók
Az Amazon Alexája, vagy a Google Assistant elég nagy durranásnak minősültek 2018-ban, így egyáltalán nem csoda, hogy hamarosan a fejhallgatóinkban is megjelenhetnek. A Qualcomm létrehozott egy olyan fejlesztői készletet, ami lehetővé teszi a gyártók számára, hogy könnyedén tesztelhessék, majd integrálhassák az Alexa hangfelismerő rendszerét az Android alapú telefonokhoz használt fejhallgatókba. Természetesen az Apple sem akar lemaradni, a közeljövőben amúgy is frissítésre szoruló AirPods következő szériája a cég elképzelése szerint már Siri kompatibilis is lesz.
8k Tévék
Ugye az lassan mindenkinek tiszta lesz, hogy a 4k azért 4k, mert a sztenderd Full HD felbontású (1080 pixel) tévékhez képest négyszeres pixelmennyiséggel dolgozik.
Nos, ezt fogják idén látványosan megduplázni, a piacon megjelenő 8k-s konstrukciókkal. A Samsungnak már létezik is kereskedelmi forgalomban kapható 8k-s készüléke, de nem nagyon viszi a nép. Ez mondjuk abból a szempontból érthető, hogy kevesen vannak, akik hajlandóak több, mint 4 millió forintot kiadni egy tévéért. Vélhetőleg ez a horrorár szelídülni fog valamelyest, ahogy a konkurencia (LG, Sony) is megjelenik a piacon a maga 8k-s modelljeivel.
Olvasd el díjnyertes kütyüinkről készült cikkünket is, és válogass az ajánlott cuccok közül.