Rendre adódik a kérdés, hogy meddig marad még forgalomban a legkisebbnek számító pénzünk? Az ötforintosok előállítási költsége ugyanis magasabb lehet a névértéküknél. Pontos adatot nem ismerünk, annyit azonban az MNB elárult: a teljes kivonás nagyobb költséget jelentene, mint az érmék forgalomban tartása.
Így egyelőre marad, és ahogy a Promotions emlékeztet, még évfordulós kiadássorozat is készült belőle. A forint bevezetésének 75. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank rendhagyó módon, az 5 forintos forgalmi érme hatféle emlékváltozatát bocsátotta ki összesen 12 milliós példányszámban 2021-ben.

Az érmék, megfelelő sorrendbe helyezve, a FORINT szót formálják, illetve mozaikként a Magyar Nemzeti Bank Szabadság téri székházát jelenítik meg.
Ezek értéke is jelentősen emelkedett már az elmúlt években, ám ez az összeg mégis eltörpül az emlékérmék próbaveretei mellett – írja a lap.
A próbaveretekért egy vagyont fizetnek
A próbaveretektől érdemes tudni, hogy alig néhány darabot készítenek belőle, mielőtt sorozatgyártásba küldenék az érmét. Ezeken a „próbaveret” felirat is szerepel, és ezekből árulnak most egy 10 darabos sorozatot, amit nem kevesebb, mint 2 millió forintért hirdettek meg.
Mint emlékeztetnek, természetesen a többi érméből, illetve azok évjárataiból is készítenek próbavereteket, még olyan is előfordult, hogy külföldön gyártatta le őket a Magyar Nemzeti Bank, és persze minél kevesebb van belőlük, annál magasabb az értékük. A ritka érmék szinte mindig komoly érdeklődést keltenek az aukciós oldalakon, beszámoltunk már azokról a kétszáz forintos érmékről is, amik szintén kétmilliót érnek.