Mitter Anna Róza úgy szeretett volna tervezővé válni, hogy a vállalkozása is képviseli azokat az értékeket, amiket fontosnak tart. A designer a sikeres Mittersisters után, a DIY BAR Budapest koncepcióját is megálmodta. A márkák workshopjai többek között azért különlegesek, mert általuk a vásárlók is megtapasztalhatják, hogy milyen tervezővé válni, majd pedig elkészíthetik az egyedi bőrtárgyaikat.
Mi is ellátogattunk a DIY BAR Budapest üzletébe, ahol valóban nem csupán egyedi termékekkel szolgálnak, élményt is adnak a vevőknek.
A Mittersisters kistesója
Mitter Anna Róza 10 éve álmodta meg a Mittersisterst, a vállalkozása pedig sikeresen működik nyolc éve. „Tulajdonképpen úgy is mondhatjuk, hogy táska nélkül lépsz be a stúdióba, és egyedi bőrtáskával távozol tőlünk. Rozi volt az első Budapesten, akinél a vásárlók megtervezhették és megalkothatták a saját bőrtáskájukat” – kezdi Bognár Liza, a vállalkozás operatív vezetője.
Mostanra több mint kétezer termék készült el a Mittersisters stúdióban és egyéb rendezvényeken, Mitter márciusban így elindította a DIY BAR Budapest márkát is.
„A DIY BAR Budapest a Mittersisters kistestvére. A két márka koncepciója ugyanaz, a vásárlók saját bőrtárgyakat készíthetnek maguknak a workshopok alatt, a DIY BAR Budapest termékeket viszont jóval egyszerűbb és kevésbé időigényes elkészíteni” – teszi hozzá Bognár.
A Mittersisters workshopokhoz hozzátartozik, hogy a vásárlók Mitter Anna Róza segítségével készítik az egyedi bőrtáskáikat. A DIY BAR Budapest koncepciója abban különbözik ettől, hogy a tervező nem személyesen vesz részt a workshopokon, a tárgyakat Mitter videotutorialjai alapján lehet összerakni, az alkotásban emellett pedig a vállalkozás Dob utcai üzletben lévő csapata is segíti a vásárlókat.
„Pikk-pakk” jött magától
„Két motivációm is volt, hogy létrehozzuk a DIY BAR Budapest koncepciót. Az egyik, hogy ki tudjuk szolgálni azokat a turistákat, illetve érdeklődőket, akik nem tudnak két hetet várni, hogy időponthoz jussanak a Mittersistersnél” – mondja Mitter Anna Róza. A vásárlók az új márkánál 1-2 napon belül elmehetnek a workshopokra.
„Egy lakásstúdióból indultunk, a kezdeti időszakban még nem volt probléma, hogy minden táskakészítésnél jelen legyek. Ez viszont most már nem volt skálázható. Számomra fontos, hogy a vásárlóink megkapják azt az élményt is, ami miatt elindítottam a vállalkozást. A másik motivációm a DIY BAR Budapest létrehozásakor így a hozzánk köthető hangulat, az egyediség, a workshop-feeling és a fenntarthatóság megőrzése volt” – teszi hozzá Mitter. Mint mondja, a DIY BAR Budapest koncepciója 3-4 éve fogalmazódott meg benne először.
„Ekkor már láttam, hogy mennyi lehetőség van a workshopokban, emellett pedig észrevettem azt is, hogy a fejlődésünknek és növekedésünknek lehetnek gátjai. A megvalósítás első lépése két éve érkezett el, mikor beköltöztünk a Dob utcai stúdiónkba. A DIY BAR Budapest üzleti tervét végül tavaly nyáron készítettük el, a kivitelezés pedig, ahogy mi már csak mondani szoktuk, pikk-pakk jött magától” – meséli Mitter. A tervező novemberben az RTL Klub Cápák között című üzleti showműsorába is elment, ahol a DIY BAR Budapest ötletének óriási sikere lett.
A tervező Lakatos István és Tomán Szabina érdeklődését is felkeltette, és végül utóbbi ajánlatát fogadta el.
„Az egyik legizgalmasabb élményem a forgatás volt, hiszen nagyon nagy volt a tétje annak, hogy sikerül-e pár perc alatt hiteles képet festeni a vállalkozásról. Az tartotta bennem a lelket, hogy tudom, hány embernek sikerült örömet szerezni az elmúlt nyolc év során” – tette hozzá Mitter .
A következő mérföldkő pedig a műsor megjelenésével jött el, hiszen a DIY BAR Budapestről szóló rész megjelenéséig célszerű volt létrehozni az új márka weboldalát, tartalmait, a tervezőnek emellett meg kellett álmodnia az árukészletet, a csapatával továbbá beszerezték az új eszközöket, szerszámokat és gépeket is. „Ezek időben rendelkezésre álltak. Március 20-ra pedig meglett az első 650 vendégünk, szóval úgy is mondhatjuk, hogy pikk-pakk vállalkozás lettünk” – mondja a tervező.
Remek hangulatban készülnek a termékek
A DIY BAR Budapest tesztüzemben működik március és április között, májustól pedig hivatalosan is megnyitják a márka kapuit. Az új koncepcióhoz hét egyedi tárgyat álmodtak meg Mitterék, minden terméknél más idő-, és energiaráfordítással kell számolniuk az érdeklődőknek.
A vásárlók jelenleg ezen DIY BAR Budapestes tárgyak közül választhatnak: kártyatartó, laptop tartó, napszemüveg tartó, borítéktáska, naptártok és kulcstartó.
Termékek ára, egyéb információk:
- Kártyatartó – ár: 15 ezer Ft, idő: 60 perc, nehézség: 5/3
- Naptár- ár – 30 ezer Ft, idő: 90 perc, nehézség: 5/4
- Napszemüveg tartó – ár: 12 ezer Ft, idő: 45 perc, nehézség: 5/2
- Kulcstartó – ár: 7500 Ft, idő: 30 perc, nehézség: 5/1
- Laptop tartó – ár: 30 ezer Ft, idő: 30 perc, nehézség: 5/2
- Borítéktáska – ár: 30 ezer Ft, idő: 90 perc, nehézség: 5/5
A tesztüzem alatt féláron lehet elkészíteni a termékeket. A DIY BAR Budapest workshopjai kedden, pénteken és vasárnap 11:00 és 20:00 között várják az érdeklődőket a budapesti Dob utca 34-es szám alatt. Regisztrálni a vállalkozás oldalán is lehet.
Fontosak voltak számára az értékei, így más utat választott
„Designer családból származom, a szüleim nagyon megdöbbentek azon, hogy a workshopok mellett tettem le a voksom. De éreztem, hogy rengeteg lehetőség van a koncepcióban, így nagyon tudatosan hoztam létre a Mittersisterst. A kezdetekkor, ha azt mondtam valakinek, hogy gyere, csináld meg a saját bőrtáskád, én minden segítséget megadok hozzá, csak furcsán néztek rám. Nyolc éve viszont elkezdtünk piacot építeni magunknak, és mostanra azt is elmondhatjuk, hogy a vásárlóink többsége visszatér hozzánk” – meséli Mitter, és mint hozzáteszi, a DIY BAR Budapest a régi vevőknek is tartogat újdonságokat.
A tervező számára már a pályakezdéskor világos volt, hogy a fenntarthatóság része lesz a termékeinek, és ebből az értékből nem akart alább adni.
„Nagyon nehéz kérdéssel találtam magam szembe, hiszen különleges és időtálló terméket szerettem volna adni a vásárlóimnak. Végül a Mittersisters és a DIY BAR Budapest lett a megoldásom. Hiszen úgy teremthetünk még nagyobb értéket egy termékbe és a divatba, ha minden tárgyunk egyedi, és nincs belőle még egy a világon” – mondja.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
„Egyébként épp ma volt egy vásárlónk, aki azt mondta, hogy az unokája is hordani fogja az elkészített terméket” – teszi hozzá Bognár.
„Bevallom, hogy nagyon jól estek a szavai.
A táskámat, ami tükrözi a vásárlóm személyiségét, generációkon keresztül fogják hordani egy olyan világban, ahol minden eldobható.
Desingerként nem kaphatok ennél nagyobb elismerést” – mondja Mitter.
A csapat
A Mittersisters és a DIY BAR Budapest csapata Mitter Anna Róza és Bognár Liza mellett nyolc főből áll. Bognár Liza nevéhez a DIY BAR Budapest létrehozásának gyakorlati lépesei kapcsolódnak. „Azt, hogy a vállalkozásunk be tudjon indulni, és a felhasználói élmény is az igazi legyen, Lizának köszönhető” – mondja Mitter.
A csapat oszlopos tagja továbbá Pasker Nóra, aki most diplomázik majd a MOME bőrszakán, Havas Panna idén jelentkezik a MOME képzésére, Eszéki Lili a social mediáért felel, Tóth Fanni pedig már rendelkezik egy saját fenntartható lakástextil márkával.
Mi is kipróbáltuk
A DIY BAR Budapest workshopján mi is kipróbáltuk, hogy milyen kulcstartót készíteni bőrből. Az asztalon rengeteg gyönyörű és színes anyag várt minket, így szinte azonnal elérkeztünk a kulcstartó-készítés „legnehezebb” részéhez. De onnantól, hogy sikerült kitalálni, milyen kulcstartó illik hozzánk illetve a ruhatárunkhoz, már könnyű dolgunk volt. A termék elkészítése valóban nem igényel rengeteg kézügyességet, ráadásul a csapat tagjai is szívesen segítenek az alkotásban. A kész kulcstartót pedig akár a monogramunkkal vagy nevünkkel is megspékelhetjük.