A magyar szülők fele semlegesen áll a videójátékozáshoz, lát benne jót és rosszat is, kétharmaduk szerint pedig a videójátékozásban gondtalanul el lehet merülni. Hasznos, mert segít a stressz levezetésében és fejleszti a reflexeket, ugyanakkor játékfüggőséget okozhat, amit jobb elkerülni. Érdekes, hogy a válaszadók több mint 60 százaléka egyáltalán nem gondolja úgy, hogy veszélyes tevékenység lenne, de azért több mint felük szabályozza, hogy gyermeke milyen videójátékot vásárolhat, mire költhet játékon belül, és hogy mennyit játszhat – derült ki a szülők attitűdjét vizsgáló Good Gamer kutatás folytatásából, amit a Generali a Biztonságért Alapítvány (GABA) megbízásából korábban az eNet készített.
Slágertermékek a bevásárlóünnepeken
Az év egyik legforgalmasabb ünnepi bevásárló-időszakában, a Black Friday és Cyber Monday keretezte napokban hatalmas akciókkal készülnek a videójáték-gyártók-, forgalmazók és online kereskedők, hiszen a szórakoztató elektronikai termékek, és ezen belül a videójátékok még mindig a slágertermékek közé tartoznak, a kereslet és a forgalom is ugrásszerűen nő ezekben a hetekben. A 6-18 éves magyar gyerekek háromnegyede játszik videójátékkal – minden negyedik naponta egyszer, minden nyolcadik viszont naponta többször is. A videójátékozó gyerekek átlagosan hetente 8 órát, azaz egy teljes munkanapot fordítanak erre a hobbira.
Eközben a szülők 61 százaléka egyáltalán nem gondolja úgy, hogy a videójátékozás veszélyes tevékenység lenne gyermeke számára, és csak minden ötödik szülő szerint időpocsékolás ez a hobbi. Azok a szülők, akik maguk is játszanak, pozitívabban állnak gyermekük hobbijához, 60 százalékuk viszont úgy gondolja, hogy a videójátékozás függőséget okoz. Éppen ezért sokan tartják fontosnak a szoros kontrollt: több mint 50%-uk szabályozza, hogy gyermeke milyen videójátékot vásárol, mire költhet játékon belül, és hogy mennyit játszik. Nyilván ez a fajta felügyelet a kisebb gyerekek esetében a jellemzőbb. Hovatovább, tízből kilenc szülő saját bevallása szerint használ valamilyen szoftveres megoldást is a videójátékozás szabályozására: az alkalmazások blokkolása a leggyakoribb, de tartalomszűrést és a biztonságos keresőfunkciót is tízből négy szülő alkalmazza – írja a MárkaMonitor.
TOP aggodalmak: személyes adatok, mozgáshiány, vírusok, függőség.
A szülők negyede tart a videójátékozás során esetlegesen előforduló bullying (online zaklatás) miatt.