Gesztenyés-sárgabarackos csokoládés sütemény lett Budapest desszertje idén. Bretz Bernadett, a Cocó7 Csokoládé Bolt és Látványműhely vezetőjének elmondása szerint törekedtek arra, hogy kizárólag minőségi alapanyagokat használjanak. A brownie-szerű piskóta csokoládé és vaj felhasználásával készült, a mandulás ropogós rétegen tejszínes étcsokikrém és rumos aromájú könnyű gesztenyekrém kapott helyet.
A sütemény belsejében lévő sárgabarackzselé vaníliával, kevés szegfűszeggel és fahéjjal van “megbolondítva”. A sütemény tetejére csokoládébevonat és egy kicsi gesztenyegolyó került – ismertette Bretz Bernadett.
A sütit először az október 11-én, pénteken kezdődő Édes Napok Budapest fesztiválon kóstolhatják meg az érdeklődők.
Az Édes Napok Európa egyik legnagyobb csokoládé és édesség tematikájú szakvására, a Szent István-bazilika előtt csaknem negyven kiállító süteményeivel, csokoládéival és más finomságaival találkozhat a közönség – mondta el a Magyar Csokoládé és Édesség Szövetség (Csésze) szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Rebrus Csaba, a Csésze elnöke, az Édes Napok főszervezője az MTI tudósítása szerint.
A Balaton sütije is az Édes Napokon
Az idei Édes Napokon először jelenik meg a Balaton fagyija és a Balaton süteménye, de meg lehet majd kóstolni a Demeter Chocolate Kft. Dubai elnevezésű édességét, és bemutatkozik chocoMe új márkája, az Atelier is. A csokoládémanufaktúra különlegessége, hogy a teljes gyártási folyamatot saját maga végzi: helyben megvásárolja a kakaóbabot, amit azután saját maga hántol és pörköl meg – magyarázta a Csésze elnöke.
Az édesség tematikájú esemény célja, hogy segítse a magyar cukrász kis- és közepes vállalkozásokat, támogassa a magyar édességmanufaktúrák megerősödését, népszerűsítését
– tette hozzá. Rebrus Csaba megjegyezte, hogy a magyar édesiparnak jelenleg nagy kihívásokkal kell szembenéznie: az elmúlt időszakban jelentősen növekedett a kakaóbab és más összetevők ára, de az energiára és a munkaerőre is egyre többet kell költeni, miközben a cukrászdák forgalma komoly visszaesést mutat.
Rebrus Csaba szerint a magyar kézműves csokoládégyártás jól szerepel a világversenyeken, annak ellenére, hogy a szektor állami támogatásban nem részesül.