Amilyen hasznos kis szerkezet a Bluetooth, olyan veszélyes is tud lenni minden eszközre, melyre telepítették, akár kocsiról, akár mobiltelefonról akár egy okos piritógépről beszélünk. Valóságos biztonsági rémálomként tekintenek rá a szakemberek, s erre most a Las Vegas-i DEF CON kiberbiztonsági konferencián is felhívták a figyelmet.
Segítheti a hackereket
Mégpedig azzal, hogy bemutatták, hogyan képes egy hacker átvenni az irányítást egy digitális hangfal felett, melyen van Bluetooth.
A szerkezet olyan hangokat kezdett el lejátszani, amit a hackerek akartak.
Ez még csak kellemetlen, viszont ha a személyes adataink, munkahelyi dokumentumaink kerülnek veszélybe, az már súlyos biztonsági gond.
Csak akkor kapcsoljuk be, ha szükség van rá
Kutatók a közelmúltban azt szemléltették, ahogy egy hacker átveszi a hatalmat az Apple adatküldő szolgáltatása, az Airdrop felett. Még a sértett telefonszámát is sikerült megszerezniük, ami komoly biztonsági rés.
A Mashable a New York Times-ra hivatkozva azt is írja, hogy számtalan bolt azonosítja, s továbbadja a vásárlók készülékeinek Bluetooth-jelét hirdetőknek, akik kéretlen reklámokkal árasztják el az óvatlan célpontokat. Mindezt kizárólag azért tudják megtenni, mert a Bluetooth be van kapcsolva a készülékeken. A fenti példákból kiindulva a szakemberek arra kérik a felhasználókat, hogy csak addig kapcsolják be készülékeiken a Bluetooth-t, amíg használják.
(Via)