A hatalmas kedvezmények láttán még a legdörzsöltebb vásárlók is csapdába eshetnek, úgyhogy az áresések időszakában adunk néhány tanácsot, hogy mindenki állni tudja a sarat.
1. Kutassunk, mielőtt belevetjük magunkat az akciókba
Ebben az időszakban mindenhonnan áramlik az információ: újságokból, az internetről, plakátokról, tehát minden eljut hozzánk. Éppen ezért érdemes számot vetni, mink van, mire van szükség és mi az, amit ha jó áron ki lehet fogni, akkor megveszünk. Tehát legyen egy haditerv, amiben feltüntetjük a szükséges holmikat és azokat, amik esetleg jól jöhetnek, illetve a körülbelüli árat, amit kiadnánk értük. Másrészt, ha valamit az akciós újságokban vagy a hirdetésekben kiszúrunk, járjunk utána a termékről szóló bemutatóknak és véleményeknek, ne hagyjuk, hogy egy kedvező ár megvezessen minket.
A rossz termék ugyanis rossz üzlet, függetlenül attól, hogy olcsó. Ha azonban tájékozottak vagyunk a vásárolni kívánt termékekről, akkor elkerülhetjük, hogy csalódás legyen a vége…
2. Hasonlítsuk össze az árakat
Az ember sokszor csak le szeretné tudni a vásárlást, így igyekszik mindent egy helyen beszerezni – akció ide vagy oda, most nem ennek jött el a napja. Igenis fontos, hogy összehasonlítsuk a kedvezményes árakat – nem csak a nagy áruházakban, hanem a kiskereskedőknél is -, ugyanis sok pénzt megspórolhatunk. Talán kicsit melósabb mindennek utánajárni, meg felmerülhet a szállítás kérdése is, viszont vannak olyan termékkategóriák, ahol nagy különbségek lehetnek.
3. Tervezzük meg, hol szeretnénk vásárolni
Az előbbiekből következik, hogy miután az áhított termékeket és az árakat összevetettük, jöhet a puzzle összerakása. Érdemes megnézni, a boltok mikortól vannak nyitva, előző este/indulás előtt csekkolni, hogy van-e még készleten az adott termék, mekkora a távolság a két üzlet között, mennyi idő alatt lehet ezt megtenni. Ha autóval megyünk, hol lesz esély parkolni, onnan mennyi idő eljutni az üzletbe – a plázatérképről nem is beszélve, amin jelölve vannak a boltok, hogy ne a keresgéléssel teljen az idő… Összességében egy jó kis stratégia kell, hogy gördülékenyen menjen a vásárlás. Online vásárlók előnyben, nekik csak azt kell összetenni fejben, hogy mit honnan szeretnének rendelni.
4. Early Black Friday
Személyesen vagy az interneten, de mindenki találkozott már olyan szituációval, amikor a vásárolni vágyók már hajnalok hajnalán a bolt előtt várják a nyitást… Erre azonban több okból sincs szükség. Egyrészt azért, mert már sok üzlet kínálata elérhető online is, ahol mindenféle várakozás nélkül meg lehet rendelni a terméket, másrészt azért, mert rengeteg helyen már egy-két héttel ezelőtt elkezdődött a kedvezmények időszaka. Azaz a Black Friday nem csupán egy nap, előtte, néha még utána is szoktak lenni jó áresések.
Figyeljünk, mennyiért szerepelt a termék a hirdetésben, és mennyiért kapható a boltban.
A The Balance szerint érdemes a hirdetéseket kinyomtatni, összehasonlítani a boltival, és ha véletlenül eltérés vagy probléma adódna, akkor azt szóvá tenni – persze arra figyelni kell, hogy ez kimondottan internetes ár-e.
5. Ismerjük a szabályokat
Ajánlott minimálisan tisztába kerülni azzal, milyen feltételek mentén és meddig van jótállás, meddig lehet visszavinni a terméket, ennek milyen feltételei vannak. A határidők, számok és feltételek vizében jól kell úszni, hogy ne érjenek kellemetlen helyzetek. És alapvetőnek tűnik, mégsem győzzük hangsúlyozni, hogy a nyugtát mindig tegyük el, őrizzük meg!