Egyre többen ragasztanak ilyen cetlit a bankkártyájukra - nem hiszed el, mi a céljuk vele
Bár a bankok és fizetési szolgáltatók – például a Mastercard – egyértelműen óva intenek attól, hogy a PIN-kódot a pénztárcában tartsuk, vagy akár ráírjuk magára a kártyára, van egy meglepő, mégis hasznos trükk. Ha ugyanis egy hamis PIN-kódot ragasztunk rá egy kis cetlin a kártyára, az megtévesztheti a tolvajt – írja a Ruhr24.
Miért működik ez a trükk?
A legtöbb banknál három sikertelen PIN-beírás után a bankautomata bevonja a bankkártyát. Ha a tolvaj a hamis kódot próbálja beírni, nagy eséllyel eléri ezt a limitet – a kártya pedig ezután már nem használható. Így megelőzhető, hogy hozzáférjenek a pénzünkhöz.

Fontos tudni, hogy a bank ilyenkor általában nem értesíti automatikusan a kártyatulajdonost, ezért mindenképp nekünk kell kapcsolatba lépnünk az adott pénzintézettel – telefonon, személyesen vagy online.
Ez történik a zárolt kártyával
Ha a kártyát egy bankautomatába szippantotta be a rendszer, és az a bankfiókban van, akkor azt érvényes személyi igazolvánnyal vagy útlevéllel vissza lehet kérni. A banki dolgozóknak manuálisan kell feloldaniuk a zárolást, ha visszakerül hozzánk a kártya.
A fogyasztóvédelmi hatóságok figyelmeztetnek: ez a trükk csak egy kiegészítő biztonsági lépés. Ha elvesztettük vagy ellopták a bankkártyát, jelentsük is be az eltűnését azonnal. Akkor is érdemes zároltatni a kártyát, ha például adathalász e-mailen keresztül szerezték meg az adatainkat.