Örömteli pillanat, amikor a gyerek nem a mobilt vagy a tabletet nyomkodja, hanem önfeledten társasjátékozik.
A kisiskolás gyermekeknek készült játékok nem csak hatékonyan fejlesztik a logikát és az összetett gondolkodási képességet, hanem segítenek a társas kapcsolatok fejlesztésében is.
Mielőtt elindulunk társasjátékot vásárolni, lehetőségünk van rá, hogy megnézzünk egy-egy rövid bemutató videót a játékról, így képet kaphatunk róla, hogy izgalmas vagy gondolkodós, hosszú vagy rövid játékkal állunk szemben. Akár a gyerekeket bevonva is kiválaszthatjuk, hogy melyik társas legyen a következő, amit rongyosra koptat a család. Ha sokat játszunk együtt, nő az összetartozás érzése, és könnyebben kezelhetőek lesznek a konfliktusok is.
1. Planet társasjáték- egy éledő világ a tenyeredben!
Melyik gyereket ne hozná lázba, hogy kialakíthatja a saját bolygóját rajta annyi heggyel és óceánnal, amennyit csak szeretne? Hab a tortán, hogy ha kész a bolygónk, állatokkal is benépesíthetjük, de minden állat csak a maga természetes élőhelyére telepíthető. Melyik gyerek ne élvezné ezt a teremtői szerepet?
Miért jó?
A játékban az lesz sikeres, aki előre gondolkodik és tervez, így a gyerekek megtanulhatják, hogy ne csak a részletekre figyeljenek, hanem mindig tartsák szem előtt a nagy egészet is. A kisgyerekek új ismeretek szerezhetnek a játék során, rengeteg állat élőhelyével és szükségleteivel megismerkedhetnek.
Kinek ajánljuk?
Családi társasjátéknak is ideális, de különösen az olyan gyerekeknek ajánljuk, akiket nagyon érdekelnek a természeti képződmények és az állatvilág csodái
2. Szabadulószoba Junior társasjáték
A népszerű szabadulószobákat akár már az otthonunkba is vihetjük.
Ez egy igazi interaktív játék, ami garantáltan leköti a kisgyerekeket, és eszükbe sem fog jutni, hogy a tabletért nyúljanak.
Miért jó?
Fejleszti a stratégiai érzéket, és a gyerekek megtanulhatják a játék során, hogy milyen fontos tiszteletben tartani mások véleményét. A csapat tagjai együtt hozzák meg a döntéseket, közös nevezőre kell jutniuk, ezért az érvelési képességet is szépen fejleszti ez a játék. A Szabadulószoba Junior remek példa arra, hogy az igazán jó készségfejlesztők úgy segítik a gyerekek fejlődését, hogy azt észre sem véve, “csak” önfeledten játszanak.
Kiknek ajánljuk?
Zsúrok ideális játéka lehet, mert ugyan a játékidő 15-20 perc, de ha több mint hat gyerek játszik, két kör is gyorsan lepörög váltásban, hogy mindenki sorra kerüljön.
3. Az érzelmek birodalma – érzelmi intelligenciát fejlesztő társasjáték
Egy játék kifejezetten családoknak, baráti társaságoknak, mindenkinek, aki szeretné jobban megismerni a többieket. Ez az első pszichológiai társasjáték, amelyben gyerekek, szülők és nagyszülők együtt játszhatnak.
Miért jó?
Gyermekeink edukációjában az értelmi intelligencia fejlesztése mindig is a középpontban volt és marad is, de egyre többször érezhető, hogy az érzelmi intelligenciás képességekre is sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni. Az iskolában nem sokszor dicsérik meg azt a gyermeket, aki érzelmileg könnyen átél, átlát helyzeteket, és éppen túlzott empátiája miatt nehezebben old meg problémákat.
Kiknek ajánljuk?
Tényleg mindenkinek, akit egy kicsit is érdekel, hogy mi miért történik bennünk. A játék nagy előnye, hogy már 7 éves korban is lehet vele játszani, de több szintje van, ahogy nő a gyermek, egyre bonyolultabbak lesznek a játékszabályok.
4. Migoga Maxi golyópálya
A kisgyermekkorban nagyon kedvelt építőjátékok továbbfejlesztett változata, amivel még a felnőttek is órákig eljátszanak.
Miért jó?
Fejleszti a fantáziát, a kreativitást és a vizuális gondolkodást, megtanítja a gyerekeket arra, hogy merjenek bátran nagyot álmodni, hogy abból csodálatos dolgok épüljenek fel.
A kisebb gyerekek a játék során igényelhetik felnőtt segítségét is, ez remek alkalom arra, hogy minőségi időt töltsünk együtt a kicsikkel.
Kiknek ajánljuk?
Nemcsak a fiúkat, de a kislányokat is leköti, akik imádnak építeni és golyókkal játszani.
Kicsit helyigényes, de egy kisebb szobában játszva is minden perce tiszta élvezet!
5. Brainbox – Találmányok
Sokszor igaz, hogy a legegyszerűbb játékok a legsikeresebbek. A Brainbox sorozat gyártója már óvodáskorú gyerekeknek is készít memóriafejlesztő játékokat, de ezeket nagyobb korban sem lehet megunni a témák változatossága miatt.
Miért jó?
A korai memóriafejlesztés jelentőségét mindenki jól ismeri, de az iskoláskorú gyerekek emlékezőtehetségét is ugyanolyan fontos lenne edzeni. Épp kisiskolás korban alakulnak ki a tanulási képességek, és a memória minősége központi szerepet játszik benne, hogy a gyerek mennyire érzi magát sikeresnek.
Ebben a játékban a gyerekek rátalálhatnak arra a stratégiára, ahogyan a lehető legtöbb dolgot meg tudják jegyezni, a Brainbox központi eleme az ismétlési képesség előremozdítása. Emellett persze izgalmakkal is számolni kell a játék során.
Kiknek ajánljuk?
Ideális ajándék olyan gyerekeknek is, akiknek nincs testvérük, mert egyedül is lehet vele játszani. Közel akkora mint egy kártyapakli, elfér a piknikkosárban is!